Здоров'я

Як позбутися від зубного каменю

Здоров’я наших зубів безпосередньо пов’язано з тривалим безболісним самопочуттям всього тіла. Оскільки без їжі ми не можемо обійтися, то і правила гігієни зобов’язані справно дотримуватися. Щоразу після прийому їжі в ротовій порожнині створюється специфічна мікрофлора, що сприяє утворенню нальоту, неприємного запаху і твердих відкладень на зубах у вигляді каменів. Про небезпеку, способи видалення профілактики останніх поговоримо докладніше в даній статті.

27-06-16-foto-600x358-1
Зубний камінь: в чому небезпека

Стоматологи визначають два види цієї хвороби зубів:

  • над яснами, або видимий;
  • під яснами, або невидимий.

У першому випадку ми спостерігаємо жовтий наліт і глиноподібне нашарування на зубній емалі, яке піддається зняттю щіткою, вушною паличкою, нігтем.

Другий вид небезпечніший, оскільки камінь починає рости в просторі між зубом і яснами і поступово розхитувати перший. Крайня запущена форма піддесного каменю – це постійні гінгівіти, пародонтит.

Стоматологічні методи видалення зубного каменю

Щоб убезпечити себе від серйозних хвороб в порожнині рота, двічі на рік приходіть до стоматолога для видалення зубного каменю. Якщо ж ви упустили момент і камінь вже утворився, то видалити його допоможе будь-який з перерахованих нижче методів.

Ультразвук. Абсолютно безболісно і без крові допоможе вам зняти зубний камінь ультразвук. При цьому створюється вібрація певної частоти, яка діє руйнівно на всі утворення і непотрібні нарости на зубах. У разі занадто високої чутливості ясен стоматолог може нанести вам спеціальний знеболювальний гель.

Лазер. Принцип дії схожий на попередній метод. Різниця – використання спеціальної рідини замість вібрацій для очищення зубів. Відзначимо, що не кожна стоматологічна клініка може похвалитися наявністю обладнання для лазерної чистки через його високу вартість.

Повітряна обробка. Принцип дії – через спеціальний інструмент подається під тиском повітря з абразивними частинками, які розбивають всі камені на зубах і під яснами.

Хімічне просочення. У цьому методі застосовуються хімічні рідини, які розм’якшують і вимивають всі скам’янілості з зубів.

Засоби і способи народної медицини для усунення зубного каменю

Крім медичних методів видалення зубного каменю існують ряд способів народних, які допоможуть усунути його на ранніх стадіях і провести профілактику.

Харчування. Зверніть увагу на свій раціон харчування. У ньому має бути присутнім достатня кількість грубої клітковини, яка очищає зуби від будь-яких небажаних утворень. Кращі природні «щітки» – яблуко, морква, редька.

Гігієна. Оптимальні правила гігієни для порожнини рота: чистка двічі в день; ополіскування після їжі; зміна зубної пасти на фтор і абразивну на пару тижнів; правильний вибір і регулярна заміна зубної щітки.

Маски і протирання зубів. Ефективним засобом для обробки поверхні зубів є перекис водню. Протирайте ним зуби раз в 7-10 днів або готуйте таку маску з соком лимона і дрібкою соди. Але пам’ятайте, що абразивні частинки соди здатні подряпати і зтоншити емаль зуба. Тому або обережно застосовуйте таку маску, або довірте здоров’я свого рота стоматологу.

Отже, ми розглянули різні способи усунення зубного каменю, а також можливі неприємні захворювання, якщо цього не робити. Будьте уважні до себе і здоров’я своїх близьких. Пам’ятайте, що профілактика завжди дешевше, ніж лікування, як в моральному, так і матеріальному планах.
Здоров’я вам і вашій родині!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button