Різне

Як правильно вибрати ролети

Ролети на вікна стали не розкішшю, а необхідністю. Вони відрізняються функціональністю і декоративністю. Ролети на вікна створюють затишок у приміщенні і мають ряд переваг перед звичайними шторами з тканини.

Призначення ролет на вікна – це захищати приміщення від проникнення сонячних променів в приміщення, а також ховати недоліки і підкреслювати переваги приміщення.

Зовні жалюзі на вікна виглядають як рулон особливого матеріалу, який має свою систему кріплення і захисту.

10-02-15-foto-600x449-1 (2)

Захисні штори є прекрасною альтернативою нудним, давно обридлим одноманітним жалюзям. Вони відрізняються ще й тим, що їх можна поєднувати з інтер’єром кімнати. Рулонні штори мають простий механізм кріплення і управління, а також великий термін використання.

Матеріал для віконних ролет може бути різним, переважно, це полотно, яке просякнуте особливим розчином. Воно має захист від бактерій, високу стійкість до вигорання і скупчення пилу.

Доглядати за ролетами досить просто. Чистити можна миючими засобами, або здавати на обробку в хімчистку.

Замовляти захист на вікна краще в спеціалізованому магазині, надавши виконати кваліфікований замір віконного отвору фахівцеві. Ролети виготовляють на замовлення протягом декількох днів. Фахівці фірми http://roleti.com.ua/, що виготовляє штори під замовлення, допоможуть зробити правильний вибір, підібрати колір, тип тканини, системи кріплення і управління.

Види ролет

Ролети бувають відкритого типу. Це найбільш використовувані віконні штори. Відрізняються наявністю відкритої системи. Штора намотуються на круглий вал і при розмотуванні звисають на склі. Відкриті кріпляться як безпосередньо на саме вікно (віконну раму), у віконний отвір або в стелю або стіну.

Закриті штори-ролети також намотуються на круглий вал, але на відміну від відкритої системи, вал захований в короб. Такі жалюзі не мнуться, вони не займають багато місця, мають великий колірний діапазон.

 • Закритий тип механізму захисних штор дещо дорожчий за ціною, ніж відкритого типу. Мають ряд переваг:
 • Валик закритий і його не видно.
 • Ні зазорів і щілин між деталями ролет.
 • Пил не осідає на сам вал.
 • Тканина намотується рівномірно і не бовтається на підставі.
 • Коли механізм відкритий, їх не видно на вікні.
 • Закриті ролети також просочені спеціальним складом, який перешкоджає попаданню пилу і жиру. Тому закриті жалюзі встановлюють у ванних кімнатах і кухнях.

Переваги віконних ролет

Будь-які види віконних ролет мають ряд переваг перед звичайними тканинними шторами.

 • Не мнуться, їх не потрібно гладити праскою.
 • Вони не вигоряють.
 • Просякнуті пилевідштовхуючим засобом і антистатиком.
 • Надають інтер’єру приміщення закінчений вигляд.
 • Захищають від сонця і цікавих перехожих.
 • Мають великий вибір кольорів і фактури тканини.
 • Легко використовувати.
 • Легко встановити на пластикове вікно без просвердлювання отворів.
 • Служать довгі роки.
 • Легко чистяться.

Залежно від того, який тип тканини вибирає замовник, залежить ціна. При вдалому виборі, за допомогою віконних ролет можна створити гру тіні і світла, тобто регулювати освітленість в приміщенні. Наприклад, якщо вікна виходять на південну сторону – фахівці з вибору віконних штор рекомендують придбати такі, які мають тканину з відбиваючою сонце поверхнею. Це істотний плюс, так як не вигорає не тільки тканина, але і предмети, які знаходяться в приміщенні.

З недоліків віконних ролет можна виділити тільки один – коли вони закриті, відрегулювати захист від сонячного світла можна.

Як правильно вибрати

 1. Щоб ролети радували і служили надійним захистом приміщення, потрібно визначитися, для чого вони необхідні: для захисту кімнати від сонячних променів, від проникнення хуліганів, сторонніх поглядів.
 2. Другим етапом буде виклик фахівця на дім, який виконає всі виміри і врахує всі нюанси (розташування проводки, товщину стін та інше).
 3. На третьому етапі замовник повинен визначитися з механізмом ролет і кольором. Для захисних віконних штор необхідно вибрати тип замка.

Як доглядати

Будь-які види ролет, будь то тканинні або пластикові, необхідно перед тим, як мити вікна, згорнути їх у рулон. Якщо можливо – повністю зняти з вікна. Чистити штори можна за допомогою м’якого миючого засобу і поролонової губки. Сушити треба в розкритому вигляді.

Якщо на тканині з’явилася пляма, можна спробувати вивести його пятновивідним розчином. Не можна брати розчинник! Якщо пляма не піддається – віконні штори краще віднести в хімчистку.

Уважно потрібно стежити за механізмом штор, щоб туди не потрапляв пил і сміття, особливо в період ремонтів. Прочистити механізм можна за допомогою м’якої щітки або за допомогою пилососа. Також потрібно стежити, щоб у механізм не потрапляла волога, особливо в період холодів, коли на вікнах накопичується конденсат.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button