Різне

Маніпулятори коти та собача відданність

собака та кітЗа весь той час, що наші вихованці прожили в будинку, вони дуже добре навчилися налаштовуватися на соціальні сигнали, які посилають люди, практично так само добре, як діти.

Собаки, з їх милими відданими мордочками, легко піддаються діям людей. Нове дослідження показує, що собаки забажають миску з їжею, яку має людина, навіть якщо на ній менше їжі. І навпаки кішки, можуть наполегливо муркотіти, щоб отримати те, що їм хочеться від господаря, практично як голодне немовля можуть  безупинно плакати, поки їх не нагодують. І не даремно власники домашніх вихованців носяться зі своїми улюбленцями, як з рідними дітьми.

Хоча новонароджені можуть ще не розуміти ні слова, вони добре йдуть за мовою тіла і поглядом батьків, що в науці називають “наочними сигналами”. Собаки роблять те ж саме. Коли вони бачать, що ви дивитеся в певному напрямку, наприклад в іншу кімнату, то вони теж дивитимуться  в ту сторону. Дослідники стверджують, що собаки приймають своє рішення, грунтуючись на цих “наочних сигналах”. Вони надали собакам дві тарілки з однаковою кількістю їжі. Потім, експериментатор дивився на одну з тарілок і піднімав її, кажучи: “Добре, дуже добре”. Коли собак залишали наодинці, вони вибирали тарілку з великою кількістю їжі, але вони готові були відмовитися від додаткової їжі, якщо людина надавав їй більше уваги, навіть якщо їжі було менше.

Кішки ж є справжніми маніпуляторами людей. Дослідники записали котяче нявкання і виділили деякі особливості, які надавали деяким муркотінням особливо наполегливий і неприємний характер для людей. Він настільки дратує, що людина готова зробити що завгодно, щоб припинити неприємні звуки. Новоспечені батьки знають, про що йде мова.

Особливості спілкування немовлят і наших домашніх вихованців ще раз нагадує нам, скільки значень можна передати через наочне і невербальне спілкування. Коли ми говоримо про мову, то думаємо про слова, але люди точно так же налаштовані на мову тіла і тон голосу, хоча свідомо про це і не думають.

Натхнення: discovermagazine.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button