Різне

Як правильно використовувати мінеральні добрива

Зараз дуже актуальна проблема засмічення ґрунтів мінеральними добривами. Проте всім зрозуміло, що і без них хліборобам, в тому числі і садівникам, не обійтися. Розумне застосування мінеральних добрив з використанням і органічних, покращує поживні властивості ґрунту, підвищує її продуктивність.

Як правильно використовувати мінеральні добрива

Насамперед, необхідно дотримуватися всіх рекомендації по правильному зберіганню добрив, щоб уникнути їх розмиву і виносу дощами та талими водами. Важливо також дотримуватися норми внесення мінеральних добрив у ґрунт. У сільському господарстві існують спеціальні норми та техніка для внесення добрив, детальніше дивіться http://bsgt.com.ua/, які дають можливість дотримуватися максимально ефективних доз мінеральних добрив. Тільки за цих умов родючість ґрунту зростає, і йому не завдається шкода. Не тільки підзоли, сіроземи, глинисті, піщані ґрунти, які в нашій країні займають великі площі, але навіть і чорноземи вимагають регулярної підгодівлі, так як природний перегній (гумус) з роками розкладається, а продукти розкладання у вигляді розчинних у воді мінеральних солей використовуються рослинами для формування врожаю. Відповідно, родючість цих ґрунтів знижується. У свою чергу ґрунт, добре заправлений добривами (згідно технології), здатний встояти проти виснаження і знайти нові сили.

Удобрення ґрунту – справа непроста. Адже на одній ділянці можливі різні ґрунти, бувають ділянки, схожі в цьому відношенні на клаптикову ковдру. До того ж кислі ґрунти вимагають вапнування. Садівник повинен уважно розподілити добрива, щоб не образити ґрунт ні азотом, ні фосфором, ні калієм. Надлишки добрив, головним чином, азот і калій, розмиваються дощами, талими водами, вимиваються ґрунтовими водами. Фосфор переходить у важкозасвоюванні рослинами форми. Великі, безконтрольні дози добрив шкідливі. Припинити застосування добрив і повернутися до старих методів обробки землі – найгірший варіант вирішення проблеми, так як тільки на родючих землях добре розвиваються рослини. Мінеральні добрива за своїм хімічним складом – аналоги живої природи.

Застосовуючи в землеробстві мінеральні підгодівлі, садівники мобілізують внутрішні ресурси природного ландшафту, забезпечують рослини необхідними елементами для їх правильного розвитку. Величезне значення мають, звичайно, і органічні добрива. Гумус – хороший поглинач як добрив, так і токсичних речовин, він є санітаром біосфери. Органіка в розумному поєднанні з хімією творить чудеса, збільшуючи врожаї. Але це при грамотному застосуванні.

В даний час випускаються і вегетативно-синхронні добрива. Вони віддають поживні речовини рослинам з урахуванням потреби в них по фазах росту і розвитку тієї чи іншої культури. Перспективні також форми макродобрив з включенням мікроелементів – молібдену, цинку, міді, кобальту, йоду, марганцю, бору та різних стимуляторів росту рослин. Впроваджуйте нові добрива, прагніть до правильного їх використання, збереженню свого ґрунту і вирощуваного врожаю в чистоті. Але для досягнення хороших результатів необхідно, перш за все, провести аналіз ґрунту на ділянці. Тоді ви точно будете знати, які добрива вам необхідні для підвищення врожайності, чи потрібно вапнування ґрунту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments