Головна / Різні цікавинки / Як правильно використовувати мінеральні добрива

Як правильно використовувати мінеральні добрива

Зараз дуже актуальна проблема засмічення ґрунтів мінеральними добривами. Проте всім зрозуміло, що і без них хліборобам, в тому числі і садівникам, не обійтися. Розумне застосування мінеральних добрив з використанням і органічних, покращує поживні властивості ґрунту, підвищує її продуктивність.

Як правильно використовувати мінеральні добрива

Насамперед, необхідно дотримуватися всіх рекомендації по правильному зберіганню добрив, щоб уникнути їх розмиву і виносу дощами та талими водами. Важливо також дотримуватися норми внесення мінеральних добрив у ґрунт. У сільському господарстві існують спеціальні норми та техніка для внесення добрив, детальніше дивіться http://bsgt.com.ua/, які дають можливість дотримуватися максимально ефективних доз мінеральних добрив. Тільки за цих умов родючість ґрунту зростає, і йому не завдається шкода. Не тільки підзоли, сіроземи, глинисті, піщані ґрунти, які в нашій країні займають великі площі, але навіть і чорноземи вимагають регулярної підгодівлі, так як природний перегній (гумус) з роками розкладається, а продукти розкладання у вигляді розчинних у воді мінеральних солей використовуються рослинами для формування врожаю. Відповідно, родючість цих ґрунтів знижується. У свою чергу ґрунт, добре заправлений добривами (згідно технології), здатний встояти проти виснаження і знайти нові сили.

Удобрення ґрунту — справа непроста. Адже на одній ділянці можливі різні ґрунти, бувають ділянки, схожі в цьому відношенні на клаптикову ковдру. До того ж кислі ґрунти вимагають вапнування. Садівник повинен уважно розподілити добрива, щоб не образити ґрунт ні азотом, ні фосфором, ні калієм. Надлишки добрив, головним чином, азот і калій, розмиваються дощами, талими водами, вимиваються ґрунтовими водами. Фосфор переходить у важкозасвоюванні рослинами форми. Великі, безконтрольні дози добрив шкідливі. Припинити застосування добрив і повернутися до старих методів обробки землі — найгірший варіант вирішення проблеми, так як тільки на родючих землях добре розвиваються рослини. Мінеральні добрива за своїм хімічним складом — аналоги живої природи.

Застосовуючи в землеробстві мінеральні підгодівлі, садівники мобілізують внутрішні ресурси природного ландшафту, забезпечують рослини необхідними елементами для їх правильного розвитку. Величезне значення мають, звичайно, і органічні добрива. Гумус — хороший поглинач як добрив, так і токсичних речовин, він є санітаром біосфери. Органіка в розумному поєднанні з хімією творить чудеса, збільшуючи врожаї. Але це при грамотному застосуванні.

В даний час випускаються і вегетативно-синхронні добрива. Вони віддають поживні речовини рослинам з урахуванням потреби в них по фазах росту і розвитку тієї чи іншої культури. Перспективні також форми макродобрив з включенням мікроелементів — молібдену, цинку, міді, кобальту, йоду, марганцю, бору та різних стимуляторів росту рослин. Впроваджуйте нові добрива, прагніть до правильного їх використання, збереженню свого ґрунту і вирощуваного врожаю в чистоті. Але для досягнення хороших результатів необхідно, перш за все, провести аналіз ґрунту на ділянці. Тоді ви точно будете знати, які добрива вам необхідні для підвищення врожайності, чи потрібно вапнування ґрунту.