Різне

Коров’яче чи соєве молоко?

Коров’яче молоко містить жири, що в сучасному світі, де здорове та раціональне харчування набуває ваги, люди беруть із застереженнями. Заміну йому бачать в соєвому молоці. Але може замінити рослинне молоко із сої за вмістом поживних речовин молоко корови?

По суті, молоко рідина,що виділяється залозами корови в якості їжі для телят. Також до молока можна зарахувати і рідину, що виробляється з рослин, як пальмове масло або соєві боби. Молоко проходить обробку на заводі, отримує різні аромати, такі як зелений чай, капучино і т.д. Нам варто з’ясувати, які поживні речовини містить рослинне молоко.

Кальцій: коров’яче молоко містить білок і кальцій, який корисний для зміцнення кісток. Склянка коров’ячого молока може забезпечити 30 відсотків добової норми кальцію та 8 грамів білка. Кальцій природним чином виробляється в молоці тварин, але його потрібно додати до молочних замінникам під час обробки для поліпшення харчової цінності.

Як результат, рослинне молоко містить більше кальцію ніж коров’яче. Таким чином, соєві, кокосові, мигдальні та соняшникові молочні продукти можуть забезпечити 45 відсотків добової потреби кальцію. Але треба мати на увазі, що він виробляється не природним шляхом.

Білки: Як згадувалося раніше, склянка коров’ячого молока містить 8 грамів білка. У той час як кокосовий горіх, насіння соняшнику, мигдаль містять тільки 1 грам білка на порцію молочного продукту. Ближче всіх за вмістом білка до натурального – соєве молоко з 6 грамами.

Вітаміни та інші поживні речовини: коров’яче молоко і рослинні субстрати мають свої переваги у вмісті вітамінів і інших живильних речовин. Натуральне молоко є джерелом вітамінів і мінералів, таких як калій, фосфор і вітаміну D. Чашечка молока з мигдаля або соняшнику дає половину добової потреби у вітаміні Е – антиоксиданту, що зміцнює імунну систему.

Соняшникова олія забезпечує 60 відсотків добової потреби у фосфорі.
Що стосується соєвого молока він містить ізофлавони, тип фітоестрогенів. Неоднозначне трактування впливу їх на організм людини. Згідно з одними, ізофлавони попереджають рак – мають антиканцерогенні властивості. Інші ж попереджають – потрібно бути обережним людям хто має високий ризик захворювання раком.

Жири
За винятком молока, рослинні замінники мають низький вміст насичених жирів і не містять холестерину. Заміною продукту ми виключаємо лактозу і непереносимість цієї речовини деякими людьми.

Натхнення

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button