Людина

Вчені знайшли ген жорстокості

Російські нейробіологи з Новосибірського державного університету і Сибірського відділення РАН ідентифікували ген, властивий жорстоким і холоднокровним вбивцям.

5d6f5d2f30f8922dbcb28d8605a0f12f

Виявилося, що за жорстокі і холоднокровні вбивства багато в чому відповідальний ген дофамінового рецептора D4 людини. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Journal of Criminal Justice.

Дофаміновий рецептор D4 — один з п’яти типів рецепторів дофаміну хребетних. Ген, який його кодує, пов’язують з різними поведінковими фенотипами і розладами, в тому числі з дисфункцією вегетативної нервової системи, шизофренією і схильністю до пошуку новизни.

До подібних висновків дослідники прийшли за підсумками генотипування і вивчення біографій більше 150 злочинців, 85 з яких були засуджені за вбивства, а ще 65 — за нанесення тяжких тілесних ушкоджень. З’ясувалося, що у всіх цих людей добре розвинена «холодна», спланована агресивність, наявність якої тісно пов’язана з окремими малоактивними формами дофамінового рецептора D4.

Подібні висновки йдуть врозріз з популярною серед західних дослідників теорією, згідно з якою переважна більшість скоєних убивств та інших жорстоких злочинів є прямим наслідком імпульсивної агресивності у злочинця, яка, в свою чергу, розвивається ще в дитинстві на тлі синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (ADHD).

Таким чином, пропоновані на Заході медикаментозні методи лікування ADHD, активно застосовуються в західних дошкільних і шкільних установах, у багатьох випадках можуть виявитися малоефективними для профілактики вчинення насильницьких злочинів у суспільстві.

Натхнення: nlo-mir.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть