Людина

Відкрита ключова причина старіння

Вчені Бернського університету у Швейцарії з’ясували, що вісцеральний жир, який знаходиться в черевній порожнині, сприяє слабкому хронічному запаленню, яке, своєю чергою, прискорює розвиток вікових захворювань і ослаблення імунітету. Стаття, в якій повідомляється про відкриття однієї з ключових причин старіння, опублікована в журналі Nature Metabolism.

Ключову роль у патологічному процесі відіграють специфічні імунні клітини — лейкоцити еозинофіли. Хоча вони зазвичай присутні в кровоносній системі, фахівці знайшли їх у вісцеральних жирових тканинах у людей і мишей. Ці клітини, як відомо, забезпечують захист проти багатоклітинних паразитів і сприяють розвитку алергічних захворювань дихальних органів, наприклад, астми. В черевній порожнині вони підтримують місцевий імунний гомеостаз.

З віком кількість еозинофілів зменшується, а кількість прозапальних макрофагів збільшується. Саме через дисбаланс черевний жир стає джерелом сполук, що сприяють запаленню.

Експерименти на мишах показали, що пересадка еозинофілів від молодих тварин старим реципієнтам знижувало не тільки локальне, але й системне запалення слабкого ступеня. Цей підхід надав омолоджуючу дію на постарілий організм. Як наслідок, літні тварини продемонстрували значне поліпшення фізичної форми та імунної системи.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button