Здоров'я

Однієї пачки сигарет на день достатньо, щоб зломити навіть самий здоровий організм

Спосіб життя грає головну роль з точки зору розвитку раку. Наприклад, скоротивши споживання м’яса і зробивши ставку на овочі, можна знизити ризик раку шлунку в 1,5 рази. А ось, викурюючи по 20 сигарет на день, – підвищити ризик раку легенів у 20 разів. Такі дані наводить доктор Російського онкологічного наукового центру імені Блохіна, головний онколог Росії Михайло Давидов.

За статистикою, рак легенів в Росії займає перше місце за поширеністю серед чоловіків. Захворювання піддається лікуванню, але тільки у випадку раннього виявлення, зазначає РИА “Новости”. У будь-якому випадку, за словами Давидова, будь-який рак виникає в результаті мутації гена. Зазвичай це відбувається на тлі хронічних запальних процесів. Звичайно, не можна виключати і спадковість.

“Левова частка пацієнтів – люди літнього віку, які роками накопичують хронічні захворювання, і ці обставини створюють умови для трансформації ураженого епітелію в ракові клітини. Кожній людині з 50 років не рідше разу на рік треба обстежитися у онколога. Жінки повинні обстежитися у гінеколога, проктолога і мамолога, а чоловіки – зробити рентген легенів, обстежити шлунок, товсту кишку і передміхурову залозу “, – констатує Давидов.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button