Людина

Як стати успішним керівником?

Поганий той менеджер, який не мріє стати генеральним. Якщо в вас зріють директорські амбіції, то вам стане в нагоді наша стаття. Перевірте, наскільки ви підходите на роль успішного керівника.

У цій статті:

 • Розглянемо якості успішного керівника, які варто виховати в собі;
 • Перерахуємо повсякденні завдання менеджера;
 • Уточнимо, які принципи ефективного керівника варто взяти за правило;
 • Дамо прості поради, як стати успішним керівником.

Які особисті якості успішного керівника

Навряд чи в дитинстві ви думали про те, що хочете стати керівником, коли виростете. Але багато якостей, які необхідні управлінцю в роботі, формуються вже в юному віці. Наприклад, такі характерні риси лідера, як відповідальність, наполегливість, цілеспрямованість, ініціативність, здатність брати на себе відповідальність.

Успішний керівник повинен мати здатність до екстраполяції, коли для розуміння загальної картини людині досить невеликої кількості вихідних даних, інтуїції і знань. Лідер повинен вміти вирішувати кілька завдань одночасно; володіти інтелектом і інтуїцією, що дозволяють швидко схоплювати головне, відсікаючи все несуттєве. Йому також потрібна впевненість і стійкість у невизначених ситуаціях, наприклад, при відсутності зворотного зв’язку.

21-04-15-foto-600x400-1

Які ділові якості успішного керівника варто виховати в собі

Нижче наведено чекліст, в який включені якості успішного керівника. Перевірте, чи є в вас всі необхідні риси:

 • Енергійність
 • Мобільність
 • Тяга до нових знань
 • Комунікативні навички
 • Здатність до співпраці, співпереживання
 • Гнучкість і вміння настояти на своєму
 • Цілісність
 • Толерантність
 • Стресостійкість
 • Почуття гумору

Багато пунктів можуть здатися вам взаємовиключними. Успішний керівник вміє робити ставку на інших і делегувати повноваження, отримуючи задоволення від успіхів підлеглих. Так досягається авторитет і повага. Для хорошого управлінця влада над людьми не є самоціллю, для нього важливий результат і загальний успіх.

Завдання, які повинен вміти вирішувати успішний керівник

Щоб зрозуміти, які професійні навички і якості характеру необхідні людині, яка замислюється над тим, як стати успішним керівником, потрібно зрозуміти, в чому полягають функції керівника, які завдання він повинен вміти вирішувати. Помилково думати, що ці функції зводяться тільки до того, щоб давати підлеглим розпорядження, контролювати їх виконання і вимагати результатів до встановлених термінів. Важливо також дотримуватися охорони праці на виробництві, за нормативами якої буде відповідальна особа, що пройшла http://minex.ru/ і є сертифікованим спеціалістом.

Ось основні функції успішного менеджера:

1. Правильно вибирати і грамотно ставити цілі, домагатися їх виконання. Мало вірно визначати пріоритетні напрямки, необхідно, транслювати їх підлеглим так, щоб і вони ясно побачили мету, однозначно зрозуміли, що потрібно від них. Керівник також повинен подбати про ефективні інструменти, які допоможуть досягти поставленої цілі з високою якістю і в найкоротші терміни.

2. Організувати та налаштувати колектив на досягнення поставлених цілей. Для цього йому необхідно повною мірою опанувати наукою управління людьми і приділяти цьому досить багато часу. При цьому управління не полягає тільки в роздачі цінних вказівок, це щоденна копітка робота з людьми, в тому числі, контроль, розвиток і навчання на власному прикладі.

3. Оперативна адаптація до змін та управління ними. Для цього він повинен досконало оволодіти сучасними методами, технологіями та інструментами управління змінами, це допоможе досягати поставлених глобальних цілей навіть при постійно мінливих обставинах, швидко знаходячи нові правильні шляхи вирішення поставлених завдань.

Принципи ефективного керівника

До основних принципів, яким має слідувати будь-який керівник, можна віднести доскональне знання виробничого процесу, адже недарма найефективніші управлінці виходять з тих працівників, хто починав свою кар’єру з невисоких посад. Обов’язково мати уявлення, що вимагати від фахівців «на виході».

Керівник, який хоче користуватися авторитетом у своїх підлеглих, повинен подавати правильний приклад і сам виконувати ті вимоги, які встановлює для інших. Так, вимагаючи дотримання дисципліни, необхідно і самому виконувати розпорядок трудового дня. Дуже важливо виконувати обіцянки, дані колективу або його окремим представникам.

Справедливість – ось найкраща мотивація для співробітників. Вони повинні бути впевнені, що цей принцип використовується як при матеріальному і нематеріальному заохоченні, так і у випадку покарання. У колективі у керівника не повинно бути ні любимчиків, ні ізгоїв, і у тих, які вчинили проступок завжди повинен бути шанс виправитися. При цьому хвалити працівника потрібно в присутності інших членів колективу, а ось вичитувати – наодинці. І, звичайно, успішний керівник ніколи не опуститься до того, щоб принижувати тих, хто знаходиться у нього в підпорядкуванні, кричати на них і, тим більше, інтригувати проти когось.

Залишаючи за собою право на прийняття рішень і контроль, не слід нехтувати думкою фахівців, коректуючи, при необхідності, їх роботу. Творча праця підвищує мотивацію і лояльність, довіру керівника підвищує відповідальність і віддачу колективу. При цьому до кожного працівника необхідно відноситься як до особистості, враховувати його потреби, цікавитися особистими проблемами.

П’ять простих порад, як стати успішним керівником

1. Вчіться підлаштовуватися. Корегуйте стиль керівництва залежно від кваліфікації підлеглих і тих завдань, які стоять перед ними.

2. Аналізуйте дійсність. Щоб успішно керувати людьми, необхідно мати уявлення про характер, психотип, можливостях співробітників. Це допоможе оптимально використовувати кадровий потенціал, доручаючи кожному виконання тих завдань, які він зможе виконати з найкращим результатом.

3. Слідкуйте за технологіями. Грамотний керівник повною мірою повинен використовувати ті можливості, які надають новітні розробки та досягнення галузі.

4. Не бійтеся змін. Виграє той, хто впроваджує нові методи і технології, що дозволяють підвищити продуктивність праці і конкурентоспроможність компанії.

5. Дбайте про команду. Забезпечте своїх співробітників всім необхідним, створюйте комфортну атмосферу, щоб вони працювали з більшою віддачею.

Натхнення: hr-portal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button