Здоров'я

Вживання жмені волоських горіхів щодня зміцнює серцево-судинну систему

Американські фахівці зі здорового харчування встановили, що щоденне вживання волоських горіхів знижує рівень поганого холестерину і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Крім того, вчені з’ясували, корисні жири в волоських горіхах не сприяють набору ваги, так що можна спокійно їсти їх щодня, не турбуючись про фігуру

Волоські горіхи – багате джерело альфа-ліноленової кислоти, що належить до класу омега-3-ненасичених жирних кислот. Дослідники з США та Іспанії з’ясували, чому цей продукт знижує ймовірність виникнення серцевих захворювань та інсультів. Виявилося, що волоські горіхи не тільки знижують рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), відомого як поганий холестерин, але і змінюють співвідношення розмірів його частинок в кращу сторону.

Автори провели рандомізоване дослідження, в якому взяли участь 708 осіб віком від 63 до 79 років – здорові люди, які проживають в Барселоні в Іспанії й в Лома-Лінда в Каліфорнії. Робота була присвячена вивченню того, чи сприяють волоські горіхи здоровому старінню.

Учасників випадковим чином розділили на дві групи: робочу і контрольну. Перші отримували протягом двох років щодня по пів склянки волоських горіхів. В учасників обох груп перевіряли рівні холестерину, а також концентрацію і розмір часток ліпопротеїнів, склад яких аналізували методом спектроскопії ядерного магнітного резонансу.

Через два роки в учасників з робочої групи рівень загального холестерину знизився в середньому на 8,5 відсотка, вміст ЛПНЩ – в середньому на 4,3 відсотка, а найбільш шкідливих дрібних частинок ЛПНЩ – на 6,1 відсотка. Холестерин ліпопротеїнів проміжної щільності, який є попередником ЛПНЩ, також знизився. При цьому дослідники не зафіксували в учасників значущого збільшення у вазі.

До речі, в іншому дослідженні, про яке також писала «Популярна механіка», показано, що горіхи пекан можуть значно поліпшити рівень холестерину в організмі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button