Поради

Як укладати паркетну дошку

Компоненти паркетної дошки виготовляються з деревини – «живого» матеріалу, об’єм і розміри якого змінюються під впливом температури і вологості. Укладання панелей не пробачить монтажних помилок, але їх можна уникнути, якщо вивчити інструкцію і слідувати їй.

07-12-14-foto-cikavosti600x398-1

Монтаж проводитися в приміщенні, де закінчилися інші будівельні роботи і встановилася температура близько 20° і вологість не більше 60%. Остання визначається гігрометром або «дідівським» способом: приклеюється скотчем на підлогу шмат плівки, через кілька днів знімається – при наявності крапель води вологість дуже висока.

Рівнем перевіряється поверхня підлоги, допускаються перепади в горизонтальній площині 2-3 мм на 2 м. Великі дефекти усуваються стяжкою або вирівнюються фанерою. Наступні типи підлог обов’язково закриваються гідроізоляцією:

  • Бетонні перекриття;
  • Цементні підлоги на ґрунті;
  • Перекриття над вологими приміщеннями;
  • Покриття з підігрівом.

На холодні поверхні укладається теплоізоляція – полістирол або спінений поліетилен.

На базову підлогу стелитися вирівнюючий шар з пробки, повсті, пористого поліетилену або використовується професійна підкладка, наприклад, «Туплекс». Упаковки з паркетними щитами повинні полежати в кімнаті, де будуть укладатися, 3-4 дні, а розкривати їх потрібно в день проведення робіт.

07-12-14-foto-cikavosti600x278-1

Паркетні дошки забезпечуються замковими системами паз-виступ, що дозволяє монтувати панелі без фіксації до основи – «плаваючим» способом. Послідовність проведення робіт:

  • Укладання починається від кута, перша дошка розміщується пазом до стіни на відстані температурного шва, визначається за формулою: 1,5 мм на кожний метр ширини.
  • Друга дошка вставляється під кутом в паз, надавлюється і опускається на підлогу і так до останньої панелі, яку попередньо відпилюють по довжині.
  • У зазор уздовж стіни розміщуються клини, новий ряд починається з решти обрізка, якщо він не коротший від 30 см.
  • Дошка стикуються до характерного клацання, підбиваючи їх гумовою киянкою або використовую дерев’яну прокладку.
  • Заключний ряд спочатку відрізається до необхідного розміру, не забуваючи про зазори для розширення.

Під труби опалення свердлити отвори на 15-20 мм більше, ніж самі труби, а щілина закривається спеціальними кільцями.

«Клейовий» метод застосовується згідно з рекомендаціями виробника. Процес аналогічний попередньому, тільки відрізняється застосуванням для фіксації дощок клеючої суміші. На рівній дерев’яній основі паркетні щити можуть прибивати цвяхами, а товсті інженерні дошки допускається укладати на лаги.

Перевага «плаваючої» методу – це можливість часткового розбирання покриття для ремонту або заміни пошкоджених елементів паркетної підлоги. Певні тонкощі має діагональне укладання, розглянуте далі на прикладі монтажу паркетної дошки Tarkett.

Відео по темі

[youtube]2rdMcsrHTv4[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button