Екологія

Як в Україны боротимуться проти наслідків виробництва пластику

Держекоінспекція взяла на озброєння кейси провідних країн світу щодо боротьби з негативними наслідками виробництва пластику, взявши участь у міжнародному діалозі, організованому Мережею охорони навколишнього середовища в Женеві (GEN).

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

«Темою заходу стала пластикова криза, з якою сьогодні стикається майже кожна країна світу. Крім забруднення довкілля пластиком, шкідливим для екології є його виробництво та спалювання. Так, в 2019 році продукування та утилізація пластмас додали в атмосферу понад 850 мільйонів тонн парникових газів, що дорівнює забрудненню від 189 вугільних 500-мегаватних електростанцій», – зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Він зауважив, що у Європі сьогодні здійснюють рішучі дії для зменшення впливу від виробництва пластику, сприяючи модернізації виробництва та обмежуючи використання пластику. Натомість в Україні цей процес рухається не так активно.

«До того ж порушення щодо здійснення викидів в атмосферне повітря караються мізерними штрафами – від 85 до 136 гривень. Це аж ніяк не сприяє екологізації підприємств, яким часто дешевше сплачувати штрафи і збитки, ніж модернізуватися», – додав Андрій Мальований.

В рамках міжнародного діалогу спеціалісти ДЕІ мали змогу обмінятись досвідом з протидії небезпечним викидам та ознайомитись з практиками провідних європейських країн, зокрема, у сфері екологічного контролю. Це дозволить інспекції на основі вивчених кейсів посилити контроль за викидами, а значить ефективніше боротися з забрудненням атмосфери.

«ДЕІ підтримує глобальну спільноту у питаннях зміни клімату і готова надалі співпрацювати в напрямку подолання цієї кризи із ООН та іншими зацікавленими партнерами», – підсумував Андрій Мальований.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button