Наука

Небезпечні віруси в повітрі тепер можна знайти в польових умовах

Вчені створили інтегровану платформу для відбору проб і моніторингу вірусів, які переносяться по повітрю. Розробка забезпечує швидку і вибіркову діагностику вірусів, які переносяться по повітрю, з використанням одноразових наборів для відбору проб.

Image by _freakwave_ from Pixabay

 

Дослідники з Корейського інституту науки й технологій (KIST) розробили технологію, яка в польових умовах дозволяє негайно виявляти певні віруси, що переносяться по повітрю.

Зазвичай тестування повітря на небезпечні бактерії, грибки і віруси вимагає збору проби повітря і проведення окремого аналізу в лабораторії. Весь процес аналізу може зайняти від декількох годин до декількох днів.

Спільна дослідницька група KIST і GIST (Інститут науки і технології Кванджу) розробила інтегровану платформу для відбору проб, в якій використовується одноразовий комплект для простого збору і виявлення вірусів, що переносяться по повітрю. Одноразовий набір аналогічний набору для тестування на вагітність. Він дозволяє виконувати як взяття зразків, так і діагностику вірусів, що передаються по повітрю на місці. Збір і аналіз проб займає 50 хвилин – від 10 до 30 хвилин для відбору зразків і 20 хвилин на діагностику.

Небезпечні віруси в повітрі тепер можна знайти в польових умовах
Надано: Корейський інститут науки і технологій (KIST) Розроблена платформа моніторингу збирає і концентрує вірус, який переноситься по повітрю на пористу скловолоконну подушку, а потім вірус під дією капілярної сили направляється в зону виявлення

«Ця платформа підтримує негайний аналіз зразка, зібраного в польових умовах, і може бути реалізована як система моніторингу забруднення повітря в приміщенні для діагностики переносимих по повітрю біологічних небезпек, таких як вірус COVID-19», – робить висновок доктор Джунсок Лі з KIST.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button