Екологія

Метеорологи повідомили, що найближчі 5 років стануть рекордно теплими на планеті

Співробітники британського Метеорологічного бюро заявили в четвер, 30 січня, що найближчі п’ять років стануть найтеплішим періодом за всю історію спостережень. Метеорологи попереджають, що рішення паризької хартії про підвищення температури на 1,5 °C до 2024 року не буде виконано, повідомляє Phys.org.

У регулярному прогнозі, який складається на майбутнє десятиліття, враховуються передбачувані кліматичні події та стихійні явища, наприклад, великі виверження вулканів.

У звіті Метеорологічного бюро сказано, що кожен рік з 2020 по 2024 буде на 1,06–1,62 °С тепліше, ніж в середньому. Рекорд найспекотнішого за всю історію 2016 року буде побитий найближчим часом.

П’ятирічний прогноз обіцяє посилення потепління з-за високого рівня парникових газів. У більшості регіонів буде набагато спекотніше, особливо в північних частинах Європи, Азії та Північної Америки.

Середні температури через 5 років будуть на 1,15-1,46 °C вище доіндустріального рівня. Це можна порівняти з потеплінням в період з 2015 по 2019 роки, яке становило 1,09 °C. Кожний окремо взятий рік в цей відрізок часу був одним з найспекотніших за всю історію.

Є ймовірність того, що один рік між 2020 і 2024 зможе подолати поріг потепління в 1,5 °C. На сьогодні, коли підвищення температури склало більше 1 °C, Земля вже піддалася впливу смертоносних лісових пожеж, посух, руйнівних штормів і тривожного підвищення рівня морів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть