Екологія

Розумні вікна утримують тепло і виробляють електрику

Розумні вікна утримують тепло і виробляють електрикуПри споруді будівель все більший акцент робиться на екологічність, так що немає нічого дивного в тому, що дослідники працюють над розробкою “розумних” вікон. Одними з найбільш “розумних” вважаються вікна, розроблені в Шанхайському Університеті під керівництвом доктора Яньфен Гао.

Вони справляються з потрійним завданням: мають прозорість, регулюють коливання температури і не вимагають зовнішніх джерел живлення для нормального функціонування. Метою команди дослідників було знайти спосіб поєднати звичайне вікно з енергогенеруючими можливостями сонячних панелей, які зазвичай прозорими не бувають. В ідеалі дослідники хотіли розробити вікно, яке б змінювало оптичні властивості відповідно до температури, і яке робило це, не вимагаючи додаткових джерел енергії.

Відповіддю став оксид ванадію. Команда професора Гао помістила тонку плівку оксиду ванадію між двох шарів полікарбонатних лінз, що використовуються у виготовленні окулярів. При кімнатній температурі полікарбонатні панелі залишалися прозорими. Взагалі, при температурі до 154 градусів за Фаренгейтом (68 градусів Цельсія), панелі дозволяли теплу – інфрачервоному випромінюванню – проходити крізь них.

Але коли температура підвищувалася вище цього значення, оксид ванадію набував металевий відтінок і починав відбивати інфрачервоні хвилі, навіть незважаючи на те, що самі панелі залишалися прозорими для людського ока. На додачу до того, що ванадій відбивав світлові хвилі, він також розподіляв якусь частину випромінювання до бічних сторі панелі.

Тоді група вчених під керівництвом професора Гао і встановила простий фотогальванічний осередок, “що дивиться” з краю панелі на скло. У ході експерименту, який проводила група, секції “розумного” скла зі стороною всього в кілька дюймів виробляли стільки ж енергії, скільки виробляє електрична лампочка в 1,5 Вольт. А допоки такі “розумні” вікна надійдуть у продаж, ми вам рекомендуємо купувати металопластикові вікна від  . Багаторічний досвід компанії Ornet у виробництві вікон з профілей Rehau, Salamander, Streamline, Brugmann, Decco, ґарантія якості та надійності у збереженні тепла у вашій оселі.

Таке вікно, швидше за все, буде більш дорогим, ніж просте скляне. Але Гао і його співавтори помітили у своїх дослідженнях, що житлові будівлі “з’їдають” від 30 до 40 відсотків енергії, виробленого людським тілом, і все це йде на обігрів, охолодження чи освітлення. Так що “розумні” вікна могли б значно знизити цей відсоток. Дослідження докладно описано в поточному випуску журналу Scientific Reports.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button