Різне

Як вибирати шини б / в

foto_cikavosti_30.07.2014-03Незважаючи на те, що автомобільна шина з вигляду не схожа на складний механізм, насправді це дуже високотехнологічна частина автомобіля, від якої багато в чому залежать його експлуатаційні якості. Тому багато водіїв прагнуть вибрати для своєї машини неодмінно найкращі покришки перевірених, надійних виробників, які мають хорошу репутацію в усьому світі. Це, безумовно, мудре рішення.

Якщо фінансові можливості не безмежні, а придбати високоякісну гуму відомої фірми все одно хочеться, підприємливі автовласники знаходять вихід у купівлі шин, що були у вжитку. Їх ціна, звичайно ж, набагато доступніша, ніж у нових, а стан може бути дуже навіть пристойним. Головне такі шини правильно вибрати.

Отже, з чого почати, якщо ви налаштувалися купувати гуму з пробігом?

Насамперед необхідно визначитися з основними параметрами, це типорозмір, індекс швидкості і допустиме навантаження. Всі ці відомості вказані у маркуванні шин, і їх потрібно підбирати відповідно до інструкції з експлуатації вашого автомобіля – це правило в рівній мірі діє при покупці і нових, і б / в шин.

Звузивши коло можливих варіантів, приступимо до оцінки стану запропонованих вам б / в покришок. Звичайно, добропорядний продавець ніколи не запропонує вам шини, що мають пошкодження, порізи, грижі або заплатки. І все ж огляньте кожну шину, щоб переконатися, що з цим все в порядку.

Необхідно також уточнити вік пропонованої вам гуми. Максимальний термін служби шин становить 6 років. Після цього терміну починаються природні процеси старіння гуми, навіть якщо пробіг зовсім невеликий. Тому доцільно вибирати шини не старші 4-5 років.

Шины БУ мають дуже важливий показник – це, звичайно ж, пробіг. У випадку б / в шин з Європи він може виявитися напрочуд маленьким – там діють свої причини, з яких практично нові колеса можуть бути зняті з експлуатації. Щоб визначити, скільки ще кілометрів ви зможете проїхати на даних шинах, необхідно також знати їх показник зносостійкості, який визначає приблизний ресурс гуми по пробігу. Цей показник буває відзначений на бічній поверхні шин, його позначають як коефіцієнт TREADWEAR. Коефіцієнт 100 означає, що шини розраховані на пробіг 48 тисяч кілометрів по хорошій асфальтовій дорозі. Коефіцієнт 200 означає, що шини пройдуть вдвічі більшу відстань без втрати експлуатаційних якостей. Відповідно до цього ви зможете оцінити ресурс, що залишився б / в гуми.

До речі, обов’язково зверніть увагу та те, щоб знос шини був рівномірним – це говорить про те, що її використовували правильно, а значить, якість шини в результаті експлуатації не постраждало.

Взагалі, як бачите, при купівлі б / в шин принципове значення має вибір сумлінного продавця, який сам здійснить первинний відбір тільки якісних покришок і надасть вам всю достовірну інформацію про товар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button