Різні цікавинки

Як вибрати холодильник

foto_cikavosti_30.07.2014-02Тип

Холодильники без морозильника – компактні розміри з температурним режимом від +2 до +14 ° С. В основному використовуються в нетривалих поїздках за місто (дача, відпочинок на морі і т.д.) для нетривалого зберігання продуктів.

Холодильники з морозильною камерою – стандартні холодильники для дому, які призначені як для заморозки, так і для щоденного зберігання продуктів. Залежно від моделі морозильна камера може мати окремі дверцята або знаходитися під загальною з холодильною камерою. З загальними дверцятами холодильник зазвичай менших розмірів. Однак з роздільним дверцятами ви будете рідше відкривати морозильну камеру.

Побутові морозильники – найчастіше використовуються для тривалого зберігання і заморожування великої кількості продуктів. Існують наступних видів:

Морозильники-шафи – досягають у висоту до 2 метрів. Забезпечені ящиками і полицями для зручного розташування продуктів, а деякі моделі мають спеціальні лотки для заморожування ягід, фруктів і овочів.

Морозильники-ларі – це горизонтальні морозилки, які найчастіше використовують для заморожування великих порцій м’яса і риби. Перевага їх в економічності, а недолік – незручно діставати продукти з дна.

Винні шафи – є моделі з непрозорими дверима і з дверима зі спеціального скла, що не пропускає ультрафіолетове випромінювання. Поділяються на види залежно від числа температурних режимів:

– монотемпературні шафи – оптимальна температура для зберігання вина 10-14 ° С;
– двох-і трьохтемпературні шафи – можна зберігати біле, червоне і ігристе вина;
– мультітемпературні шафи – дозволяють підбирати температуру для певного виду напою.

Габарити

Пам’ятайте про те, що не можна, щоб холодильник стояв упритул до стіни – має бути кілька сантиметрів для системи охолодження. Для деяких моделей (особливо з накладними ручками) необхідно залишити місце для дверцят холодильника при її відкритті, тому що при обмеженому просторі вона може повністю не відкритися.
Висота, глибина, ширина зазвичай стандартні, хоча можна знайти і більш вузькі моделі шириною 0,4 м, більш широкі – до 1,5 м. Купуючи холодильник нестандартної ширини, подумайте, як ви занесете його в приміщення.

Загальний об’єм холодильника

Загальний об’єм залежить від кількості та обсягу камер. Стандартно він коливається в межах від 100 до 400 літрів, проте можливі варіанти і з більшим обсягом. Вибираючи холодильник, враховуйте потреби вашої сім’ї в припасах і пам’ятайте, що камери не повинні бути набиті продуктами для забезпечення вільної циркуляції повітря.

Морозильні камери

Основна характеристика морозильної камери – її мінімальна температура. Стандартно відзначається зірочками на панелі холодильника. Кожна зірочка дорівнює 7 градусам за Цельсієм. Три зірочки означають, що морозилка досягає температури -21 ° С, четверта зірочка говорить про те, що морозилка остудить нижче -21 ° С.

Об’єм знаходиться в межах від 50 до 200 літрів і більше. Якщо ви плануєте у великій кількості заморожувати фрукти, овочі, м’ясо або рибу, потурбуйтеся про місткість морозильної камери. І навпаки, не маючи звичку довго зберігати продукти, вибирайте морозильну камеру середніх розмірів.

Може бути розташована зверху, знизу або збоку. Холодильник з морозильною камерою зверху зазвичай більш низький (до 1,8 метра), а з камерою знизу – високий (до 2,1 метра і більше).

Якщо холодильник має роздільні дверцята для морозильної і холодильної камери, то при верхньому розташуванні морозилки вона має додаткові полки на двері.

Морозильна камера знизу зазвичай більш об’ємна, ніж при розташуванні зверху. Вона зручна для зберігання фруктів та овочів на зиму.

Моделі з морозильною камерою збоку є дуже широкими, займають багато місця і коштують чимало. Однак, якщо ви хочете справити враження, – дана модель для вас.

Система розморожування

Капельна – використовується в більшості моделей. У холодильнику є спеціальний випарник, завдяки якому підтримується низька температура як правило задньої стінки. Таким чином маленькі крижинки і краплі утворюються саме на цій стінці. При автоматичної розморожуванні вода стікає в спеціальний відсік, звідки випаровується.

Така система використовується тільки в холодильних камерах, отже, у морозильних можлива поява льоду.

No Frost – «суха заморозка». У даній системі заморожування лід не намерзає ні в морозильній, ні в холодильній камері. Більш докладно дану технологію розглянемо нижче.

No Frost

Випарник в даній системі розташований за задньою стінкою холодильника або над морозильною камерою. За допомогою спеціального вентилятора вологе повітря видувається на випарник, де і залишається у вигляді інею. При автоматичному розморожуванні стікає в спеціальний піддон, звідки випаровується.

Переваги:

– підтримання однакової температури на всіх полицях усередині холодильної камери; при крапельній системі різниця температури усередині камери може досягати 5-6 ° С, а при “no frost” – 1-2 ° С;

– більш тривале зберігання продуктів, ніж в холодильнику з крапельною системою – можна заморожувати на зиму овочі і фрукти;

– можливість використання цієї системи в морозильних камерах: повна відсутність інею у всьому холодильнику.

Недоліки:

– більше споживання електроенергії – крапельна система більш економічна, однак на практиці різниця в споживанні енергії не велика;
– вимога до упаковки – при даній системі продукти можуть «пересихати» через постійний руху повітря, але зберігання їх в упаковці або пакетах легко вирішить цю проблему;
– рівень шуму – через роботу вентиляторів холодильники з No Frost можуть бути більш гучними. Тому слід вибирати моделі з якісними і тихими вентиляторами. У такому разі різниці при роботі ви не помітите.

– ціна – холодильники ТNo Frost коштують трохи дорожче звичайних.

Порада: якою б не була система розморожування, необхідно хоча б один раз на рік робити ручну розморозку холодильника.

Зона свіжості

Також називається “нульова зона”. Являє собою спеціальну кліматичну зону всередині холодильника з підтримуваною температурою 0 ° С і заданим рівнем вологості. Вважається, що зберігання продуктів при таких умовах дозволяє зберегти їх свіжими максимально довго.

Зона свіжості може бути виконана в декількох варіантах:

– в дорогих моделях – окрема камера з автономною системою підтримки температури і вологості; може бути розділена на відділення з вологістю до 55% (підходить для м’яса і риби) і до 95% (для зелені, овочів і фруктів). У холодильниках преміум-класу можливе регулювання рівня вологості, температура підтримується за допомогою спеціального датчика;
– в бюджетних моделях холодильників – зазвичай висувний ящик усередині холодильної камери, закриваються не герметично. Це скоріше умовна зона свіжості, так як ящик просто розташований в самому холодному місці холодильної камери.

Основним недоліком “зони свіжості” є її висока ціна, однак завжди свіжі і корисні продукти в холодильнику повністю це окупають.

Клас енергоспоживання і рівень шуму

Холодильники по енергоспоживанню можна поділити на класи, які позначаються латинськими літерами від А до G. Відповідно: А – дуже економічний, В і С – економічного класу і так далі зі збільшенням споживання електроенергії.

У разі непередбаченого відключення живлення сучасні холодильники залежно від виробника можу зберігати низьку температуру протягом 9-24 годин.

Рівень шуму в середньому становить 40-46 дБ. Вибирайте холодильник з найбільш низьким рівнем шуму.

Виконання

Крім звичайних, окремо розташованих холодильників, є моделі, що вбудовуються під стільницю, в шафу або ж просто з можливістю замінити зовнішнє покриття дверей на декоративне, виготовлене з того ж матеріалу, що і меблі.

Оснащення

Антибактеріальне покриття – залежно від моделі можлива наявність неорганічного з’єднання срібла, яке перешкоджає розмноженню мікробів і цвілі.

Суперзаморозка – короткочасний режим, при якому температура в морозильній камері опускається нижче -24 ° С. Використовується для швидкого заморожування великої кількості продуктів.

Ви можете вибрати холодильники на http://www.5ok.md/holodilniki.html різних кольорів: сірий, чорний, червоний, зелений, імітує дерево, а також моделі з алюмінію і сталі. Слід зазначити, що моделі з алюмінію і сталі підходять під будь-який інтер’єр, однак на них сильно видно сліди від брудних рук, патьоки води тощо. Якщо у вашому будинку є діти, не рекомендується купувати дані моделі, так як холодильник потребуватиме частого чищення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button