Різні цікавинки

Як вибрати бензокосу

Питання косіння трави або боротьби з бур’янами рано чи пізно виникає у кожного садівника або дачника. Багатьом доводиться вирішувати його за допомогою ручної коси – старого надійного дідівського інструмента. Але якщо часу не вистачає, а ділянка досить велика, то можна скористатися механізованою допомогою. Ідеальним варіантом для важкодоступних ділянок є бензокоса. Звичайна газонокосарка для скошування трави на нерівних ділянках газону або під кущами не підходить. Постає питання правильного вибору бензокоси, якій буде під силу вирішення поставлених завдань. Існує кілька видів бензокосами, які між собою розрізняються по ряду параметрів.

benzokosa_resized

Вибираючи бензокосу, необхідно враховувати наступні моменти: які ділянки будуть оброблятися з її допомогою – рівні поверхні або горбисті, як часто нею потрібно буде користуватися, які площі будуть підстригатися – маленькі чи великі, також важливий чинник – властивості трави, за якою потрібно буде доглядати (суха або волога, жорстка або м’яка). Важливо врахувати фізичні дані людини, якій доведеться працювати з даною технікою. Наприклад, бензокоса меншої ваги і потужності переважніше для літніх людей, з іншою технікою їм буде важче впоратися.

Вибираючи конкретну бензокосу бажано порівняти технічні характеристики декількох моделей. Потужність даної техніки виробники вказують в одиницях, зручних для них – або в кіловатах, або в кінських силах.

http://www.trimming.by/ (бензинова мотокоса, тример) є спеціальними садовими інструментами, призначеними для скошування трави, а також дрібних чагарників, і працюючими за допомогою бензинового двигуна. Слід враховувати при виборі, що розділяються бензокоси на побутові, професійні і напівпрофесійні. Відрізняються потужністю двигуна, комплектацією, масою. Крім бензинових мотокос, виробляються також електричні мотокоси, що використовують електродвигун замість бензинового двигуна. Для надійної і стабільної роботи такої мотокоси необхідне з’єднання з електричною мережею, а це не завжди можливо і зручно.

Мотокоси сконструйовані спеціально для серйозних тривалих робіт, що проводяться на значних площах. Вони можуть прекрасно скошувати жорстку траву, лозу, чагарник, навіть валити невеликі дерева. Однак така універсальність досягається за допомогою заміни ріжучого елементу на необхідний в кожному конкретному випадку.

Якщо ділянка невелика, є проведена електрика і вимагає тільки регулярного скошування трави вздовж доріжок, то купувати потужну і важку бензокосу немає сенсу – достатньо простого тримера. Якщо доводиться багато косити, бур’ян в тому числі, а для зберігання бензинового інструменту немає умов (гаража немає, на дачі небезпечно – за зиму цілком можуть вкрасти), то електрокоса є найоптимальнішим вибором. Але якщо є проблеми з електрикою або не хочеться возитися з подовжувачами і розетками, тоді вибір однозначний – бензокоса. Звичайно, можна звернутися до акумуляторних моделів, але треба чітко розуміти, що замінити вони можуть хіба що тріммер.

Для м’якої газонної трави добре підходять тримери, призначення яких – нетривала робота по стрижці газонів у місцях важкодоступних. Це, як правило, конструктивно прості пристрої з електричним двигуном невеликої потужності. Зустрічаються також моделі з бензиновим двигуном і акумуляторні моделі.

Тример (від англійського trimmer, що в перекладі – «косарка») є пристроєм для скошування трави за допомогою спеціального ножа або нейлонової волосіні. Може оснащуватися бензиновим або електричним мотором. Бензинові тримери часто називають мотокосами або бензокосами. Бензинові тріммери перед електричними мають кілька переваг:

-Немає необхідності постійно турбуватися про те, щоб знайти вільну розетку, а також наскільки далеко можна відійти від неї, адже бензотример – пристрій повністю автономний.
-Не треба постійно стежити за проводом, що плутається під ногами, який можна легко пошкодити;
-Потужність двигунів бензокосами (тримерів) вища, ніж електричних, бензиновий тример дозволяє працювати в густих заростях, та й прослужить він довше, ніж електричний;
-Бензиновий тример безпечний при роботі в мокрій траві, навіть під час дощу, а електричними тримерами це робити категорично не рекомендується, великий ризик короткого замикання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button