Різні цікавинки

Архітектурний бетон – сучасний будівельний матеріал, що дозволяє втілювати задуми архітекторів

Призначення архітектурного та декоративного бетону

Сучасна будівельна концепція передбачає обов’язкове створення гармонійного середовища проживання людини. Це відноситься не тільки до архітектурному вигляду новозведених і будівель, що реставруються (колір, архітектурний стиль, поверховість і т.д.), але і до загального вигляду вулиць, площ, парків та приватних садиб. Ландшафтний дизайн – ось те слово, яке визначає цей напрямок, і воно давно стало звичним у нашому лексиконі. Одними з найважливіших елементів ландшафтного дизайну є: озеленення, малі архітектурні форми та ландшафтна скульптура. Для створення малих архітектурних форм та ландшафтної скульптури використовуються різні матеріали, це може бути і дерево, і граніт, та інші матеріали, але найчастіше застосовується бетон і його різновид – архітектурний бетон.

arhitekturnyi_beton_550

Так званий «архітектурний бетон» існує поряд з бетоном вже більше 100 років і з успіхом замінює природний камінь, гіпс, шамот. Архітектурний бетон виробляється на основі сірого або білого портландцементу в поєднанні з додаванням мінеральних пігментів, пластифікаторів і модифікаторів, формуються методом віброформування або лиття в спеціальних формах (жорстких або гнучких виготовлених з еластосіла) і дозволяє випускати будь-які види виробів, як тротуарні плити, так і багатометрові http://www.runa-arhi.ru/, кольорове виконання яких практично необмежено.

Технічні характеристики

Технічні характеристики архітектурного бетону в кілька разів перевершують властивості звичайного бетону, що досягається шляхом спеціального способу укладання сполучного розчину і застосуванням спеціальних добавок (модифікаторів і пластифікаторів). До інших плюсів архітектурного бетону відноситься стійкість до впливу агресивних середовищ (атмосферні опади, перепад температур – 50 ° С до + 50 ° С і т.д.), при цьому легко миється, не ковзає під ногами і колесами, не вицвітає, володіє стовідсотковою стійкістю до ультрафіолетових променів. При цьому у архітектурного бетону висока опірність тиску і стирання, а також висока протиударна міцність. Завдяки всім своїм властивостям архітектурний бетон забезпечує довговічність тротуарного покриття, будівлі, що зводиться або малих архітектурних форм.

Широке поширення бетон, як будівельний матеріал, отримав завдяки відносній дешевизні, при цьому він володіє необхідною довговічністю. Свою історію бетон веде ще від давньоєгипетських пірамід, Великої Китайської стіни, Стародавнього Риму, потім технологія його виготовлення була загублена і знову відкрита в 80-х роках XIX-го століття професором Шуляченко А.Р., який розробив теорію отримання та зтвердіння гідравлічних в’яжучих речовин і цементів і довів, що на їх основі можуть бути отримані довговічні бетонні конструкції. Саме він очолив виробництво високоякісних цементів.

На сьогоднішній день, завдяки сучасним технологіям і матеріалам, бетонні вироби виготовляються з наперед заданими властивостями і розрахунковим терміном експлуатації, який можна задати в десятки і навіть сотні років.

Перспективи бетону архітектурного і колірні рішення для заміни інших матеріалів

Поява бетону, який володіє стійким кольором і поставляється у вигляді готової суміші, може значно знизити терміни поставки, транспортні витрати і вагомість виробників збірних бетонних конструкцій. При наявності кольорово-кондиційних домішок замість звичайного сірого бетону можна отримати бетон 20 стандартних відтінків – від світло-сірого до темно-сірого, від бежевого до лілового, від коричневого до рожевого, від зеленого до блакитного. Використовуючи доступні матеріали, можна створити палітру кольорів, привабливих, стійких і недорогих.

Який механізм надання бетону кольору? Одержуваний колір обумовлений абсорбуючими властивостями пігменту. Наприклад, червоний пігмент поглинає всі кольори спектра, крім червоного, який він відображає. Саме пігмент визначає колір бетону на поверхні і всередині. На колір, який надає бетону пігмент, впливає колір цементу та інших складових, але, будучи в 10 разів дрібніше частинок цементу, остаточний колір визначає таки пігмент. Кількість пігменту в бетоні змінюється залежно від вмісту цементу, типу пігменту і методу його додавання до розчину. Наприклад, жовті пігменти мають більшу поглинаючу здатністю, ніж червоні, і вимагають більшої кількості води, що збільшує їх дозування.

Нестійкість пігментів

Синтетичні пігменти переважно натуральні, оскільки у них більш інтенсивний колір і їх частинки мають однаковий розмір. Однак, навіть синтетичні пігменти з часом можуть змінювати колір і, якщо не використовувати кольорово-кондиціонування, колір затверділого бетону може дещо змінитися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button