Різні цікавинки

Як вибрати бігові лижі

Лижі для спортсменів і туристів

Практично всі люди вважають, що підібрати лижі — це найпростіше заняття. Потрібно відзначити, що це не важко, якщо знати про всі тонкощі. І, звичайно ж, щоб зробити правильний вибір, ви повинні знати, які саме лижі вам потрібно. Приміром, якщо ви легко і невимушено можете відчувати себе на лижні, і марите про якийсь рекорді, тоді скористайтесь інвентарем для профі — це лижі Sport (FISCHER LS Combi, ATOMIC S: 5 Combi, ROSSIGNOL Carbon Combi).

Якщо плануєте просто прогулюватися, що дуже зміцнить ваш імунітет і допоможе зберегти форму, вибирайте http://brt.by/ аматорські лижі білоруського виробника «Телехани». Такі лижі є хітами продажів, це також пояснюється їх ціновою доступністю. Зовнішній вигляд аматорських лиж практично такий же, як і професійних, але при їх виготовленні використовуються дешевші матеріали.

Якщо ви мрієте про можливість забути про свої проблеми і насолодитися новими враженнями, катаючись дуже далеко від накатаної траси, вам необхідно скористатися туристичними лижами, групи Touring.

foto_cikavosti_28.10.2014-05_resized

Вартість на такі лижі — найоптимальніша. Але не помиліться — у продажу є багато дуже дорогих моделей. Вони, як правило, купуються любителями екстриму і тими, хто через власну професію ходить по складній і небезпечній зимовій трасі (наприклад, полярники).

Що стосується лиж для підлітків, то практично кожна сучасна модель володіє привабливим зовнішнім виглядом, а також безпекою і надійністю конструкцій. Дитячі лижі трохи відрізняються від звичайних дорослих лиж.

Визначаємося зі стилем катання на лижах

Необхідно відзначити, що важливу роль грає стиль катання: класичний або ковзанярський. Під час катання в класичному стилі, лижі пересуваються по лижні паралельно одна до іншої. Що стосується другого — ковзанярського — стилю, то тут підвищена вимога до доріг. Дороги повинні бути добре утрамбованими та широкими, тому що розвивається велика швидкість, і ковзаняр потребує великого простору.

Однак лижі мають різну зовнішність, характеристики. Приміром, у ковзянярських лиж трохи притуплений ніс, а класичні лижі мають більш гострі і довгі носики. Крім цього, фірми-виробники надають і універсальні лижі, прикупивши які, у вас є можливість кататися в якому завгодно стилі.

Ріст і вага грають роль

На сьогоднішній день існує безліч таблиць- рістовиків, завдяки яким можна дізнатися необхідну довжину лиж і палиць, враховуючи ваш ріст.

Ковзанярські лижі є досить жорсткими, тому що під час відштовхування ногою їх центральна половина не повинна «придавлюватися» лижником, бо через це сповільнюється швидкість. Що стосується класичних лиж, то їх випускають в декількох варіаціях, де надається різна жорсткість для різних видів снігу. Жорсткість вибирайте, враховуючи свою вагу.

Лижі для дітей в обов’язковому порядку купуйте м’які. За допомогою цього діти за швидкий час навчаться відштовхуватися і отримають задоволення від катання. Помилка, яку здійснюють багато батьків, — купують дитячі лижі «на виріст». Однак професіонали цього не рекомендують робити, бо довгі лижі володіють великою жорсткістю, і діти не зможуть ними добре керувати. В результаті вони можуть втратити бажання кататися на лижах в подальшому.

На сьогоднішній день в різних сферах виробництва користуються найбільш довговічними синтетичними матеріалами.

Ковзаючу поверхню нинішньої лижі виготовляють, використовуючи пластик (високомолекулярний поліетилен і різні добавки). Він є довговічним, не мокне і не тріскається під час взаємодії зі снігом. Що стосується «начинки» (внутрішніх шарів) лиж, то вона технологічна. Тут користуються стільниковими конструкціями, які прийшли з авіабудування, системами повітряного каналу, та іншими надсучасними винаходами.

Для аматорських лиж можуть використовуватися такі ж технології, що і в дорогих моделях, однак матеріал замінюється більш дешевим. Зовнішню поверхню лиж виробляють, враховуючи дві технології: «сендвіч» і «кап».

Кнопка «Наверх»