Різні цікавинки

Обручка. Історія появи обручки

Обручка — перстень з дорогоцінного металу, яке носять на безіменному пальці лівої чи правої руки (по-різному в різних країнах). Червоне золото зараз, практично, не використовується при виготовленні обручок, так само як і інших ювелірних прикрас.

30-04-15-foto-600x472-1

Чому носять обручки?

Символ вічного кохання

У багатьох народів світу коло є символом вічності. Адже воно не має ні початку, ні кінця. Саме таким і має бути почуття двох по-справжньому люблячих сердець. Ще одне цікаве трактування форми кільця — дві половинки, зрощені духовно в єдине, нероздільне, непорушне ціле.

Крім символіки, коло наділяли також потужними містичними властивостями. Згадайте, наприклад, східного дракона, який тримає в зубах власний хвіст — символ світобудови, вічного і незламного. Шамани і чаклуни використовують фігуру кола, накресленого на землі, щоб уберегтися від злих духів. У міфології багатьох народів ця форма є символом сонця, а часом і всього Всесвіту.

Саме ці погляди вплинули на вибір нашими предками перстня, як знак любові і вірності. До того ж воно захищає другу половинку від нещасть, як би обмежуючи рамками кола вплив недобрих сил. Спочатку для захисту дружина люди використовували різні браслети, які створювалися з найрізноманітніших матеріалів. Вони надягали і на руки, і на ноги. Саме браслет є предком обручки.

Ідея обручок Великого Рима

Римляни одними з перших почали застосовувати звичай носити обручки. Але вони не мали практично нічого спільного з сьогоднішньою романтичною традицією скріплення серцевих уз, коли молоді пари, використовуючи скидки на обручальные кольца, спільно вибирають собі перстні. Обручки з візерунком чи без надягали на палець жінки і так сплющувати метал лещатами що вона не могла його зняти. Візерунок складався з відмітних знаків чоловіка цієї жінки. Таким чином, цей аксесуар був швидше

невільничою печаткою, знаком приналежності певній людині. Варварство, скажете Ви? А ось і ні! Дівчина, що має на пальці кільце, автоматично ставала недосяжною для любовних зазіхань інших чоловіків, а значить, позбавлялася від небезпеки.

Зважаючи на процес культурної асиміляції, який відбувався між завойовниками і підкореними народами, звичай надягати обручку швидко поширювався по світу, часом зазнаючи цікавих змін. Наприклад, чоловіки Сходу придумали досить хитромудру конструкцію кільця, яка представляла собою своєрідний пазл. Жінка не могла його зняти, тому для цього потрібно було знати цілу систему секретних поворотів. Найменше невірний рух призводив до того, що кільце повністю ламалося без можливості до відновлення. Дівчину звинувачували в спробі зради і суворо карали.

А ось чоловічі обручки — це відносно недавнє поняття. Популярність вони придбали під час Першої світової війни, коли солдати стали носити їх постійно в нагадування про сім’ю. Але й після війни цей аксесуар не тільки не втратив своєї актуальності, а й набув статусу постійної чоловічої прикраси для одружених.

Кнопка «Наверх»
Закрыть