Різне

Як вибрати офісне крісло для керівників?

Обстановка офісу не менш важлива, ніж меблі у власному приватному житлі. Крім суто утилітарної, практичної функції вона грає ще й представницьку роль – зовнішній вигляд приміщення дає відвідувачам і компаньйонам першу інформацію про благополуччя, соціальний статус і смак власників офісу.

Підбір меблів також позначається на успішності та продуктивності роботи співробітників – красиві, але незручні меблі не дозволить повноцінно виконувати свої функції. В першу чергу це стосується стільців і крісел.

Робоче місце керівника, як і весь його кабінет, є важливою частиною іміджу компанії, тому його вибору слід приділити особливу увагу.

06-04-15-foto-600x487-1

Типи стільців і крісел

Всі меблі для сидіння в офісі поділяється на три категорії:

 • Для начальства.
 • Для персоналу.
 • Для відвідувачів.

Стільці та крісла для відвідувачів призначені для комфортного очікування, тому вони найчастіше досить низькі і м’які, не мають коліщаток і виконуються з практичних матеріалів, за якими легко доглядати. Вони обов’язково повинні поєднуватися з навколишнім оточенням і мати гарний дизайн, так як по цих меблях відвідувачі складають свою першу думку про компанію.

Робочі місця для співробітників офісів обладнуються рухливими і зручними кріслами, які обов’язково повинні давати можливість підгонки під зростання і комплекцію людини. Вони можуть бути зробленими з недорогих матеріалів, але мати міцну конструкцію і гармоніювати з загальним дизайнерським рішенням офісу.

Для продуктивної роботи дуже важливо зручність і практичність меблів. З корисних бонусів для будь-яких офісних стільців і крісел можна назвати підлокітники, на які зручно покласти лікті і регульований кут нахилу спинки, що дає можливість вибрати найзручніше положення при сидінні.

Крісло керівника – важливий предмет обстановки офісу. На нього поширюються ті ж вимоги до практичності і зручності, але конструкція і обробка відрізняється від звичайних офісних крісел.

Підбір крісла керівника за конструктивними особливостями

По кабінету начальства як відвідувачі й гості, так і потенційні партнери складають першу думку про процвітання компанії, тому економити на оздобленні цього приміщення не варто.

Пластик в обробці крісла керівника виправданий тільки в тому випадку, якщо цей твір відомого дизайнера, а стиль крісла відповідає профілю компанії. Наприклад, фірма займається креативним дизайном, рекламою або комп’ютерними іграми. Персонал такої організації найчастіше складається з молодих людей, вони енергійні та прогресивні. У цьому випадку велика кількість сучасних матеріалів в офісі абсолютно виправдано, а крісло керівника може бути дуже яскравим, виконаним з пластика або навіть металу. Оббивки таких меблів також часто виконують з високотехнологічних ультрасучасних тканин, наприклад, неопрену соковитих неонових кольорів або стриманих шляхетних забарвлень.

Для більш консервативних приміщень підбирають відповідну меблі. Найчастіше це масивні крісла на міцній п’ятипроменевій основі або на міцній циліндричній «нозі» з опорою на 4-5 поперечок з роликами.

У кріслі для керівника дуже важливий не тільки зовнішній вигляд, але і його конструкція. Начальству, як і персоналу, належить проводити довгі години на роботі, тому його крісло повинне володіти повним набором функцій:

 • Мати міцну раму, бажано з металу, яка розрахована на вагу керівника. Таке крісло підбирається індивідуально і обов’язково має бути розраховане на комплекцію власника.
 • Крісло повинне легко пересуватися, тому варто зупинити свій вибір на тих, що мають коліщатка. Переважно металеві, оснащені спеціальними стопорами.
 • Робоче крісло повинно регулюватися по висоті. Це має бути простий пристрій, що дозволяє швидко підігнати сидіння під зріст людини. Механізм викручування не надто практичний, зручніше стілець, що піднімається за допомогою спеціального важеля, бажано синхронно зі зміною кута спинки.
 • Регульована спинка дасть можливість вибрати зручний кут її нахилу.
 • Підлокітники створюють додаткову зручність і знімають напругу з м’язів рук.
 • Практична і красива оббивка допомагає зберегти привабливий зовнішній вигляд і підтримує імідж фірми.
 • М’який, але щільний і міцний наповнювач не тільки надає комфорту сидіння, але і продовжує термін служби крісла.

Вибір крісла для начальства залежно від стилю офісу

Якщо раніше майже всі кабінети начальства обставлялися в стандартному «канцелярському» стилі, а меблі була практично однакові, то зараз ситуація різко змінилася. Кожна фірма вважає своїм обов’язком підкреслити індивідуальність, а це позначається і на дизайні, і на виборі меблів.

Залежно від спеціалізації компанії меблі для офісу можна умовно розділити на кілька груп:

 • Дорога класика.
 • Помірна класика.
 • Сучасний стиль.
 • Креативний авангард.

Крісло для керівника в дорогому класичному стилі, як правило, оббите якісною добре виробленою шкірою і оброблено рідкісними сортами дерева. Воно велике, масивне, з наповнювачем з натурального пуху, рідше вовни або синтетики. Це дорога і дуже престижна річ, часто виконувана на замовлення або належить авторству відомого дизайнера. Весь інтер’єр офісу або кабінету керівника, в якому стоятиме таке крісло, витриманий у класичному стилі з використанням високоякісних дорогих матеріалів: дерева, шкіри, золоченої бронзи, кришталю і каменю.

Для помірної класики характерні ті ж форми, але менш дорогі матеріали для обробки. Оббивка крісла можуть бути шкіряними, але нижче класом або замінені на якісну штучну шкіру. Може використовуватися і хороша текстильна оббивка, а також дерев’яне оздоблення менш дорогим і цінним деревом.

Крісло керівника в сучасному стилі відрізняється «просунутими» формами та використанням інших матеріалів з переважанням металу. Широко застосовуються хромовані деталі, високотехнологічні тканини з тефлоновим та іншими покриттями, що дозволяють кріслу довго зберігати привабливий зовнішній вигляд. Наповнювачі такого крісла також синтетичні, але високої якості. Форми крісел можуть як повторювати класичні зразки, так і мати більш сучасний вигляд.

Авангардна обстановка офісу включає в себе крісла з яскравого або прозорого пластика, незвичайні форми і дизайнерські меблі. Крісло начальника може мати форму яйця або імітувати старовинні «вухаті» крісла в сучасній інтерпретації, мати лаконічні форми, властиві дизайну 60-х або абсолютно космічний вигляд. При цьому всі дизайнерські вишукування не повинні заважати його практичності і зручності.

Правильно підібране крісло керівника практично, зручно, красиво і престижно, відмінно гармонує з обстановкою кабінету і всього офісу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button