Різне

Як вибати генератор для заміського будинку

В Україні справи з електрифікацією йдуть, загалом, непогано – електрика присутня навіть у віддалених населених пунктах. Однак, жителям приватних будинків, розташованих у селах і селищах міського типу, дуже добре знайомі раптові відключення електроенергії.

Справа тут не стільки в економії електроенергії та централізованих відключеннях, а в старих електромережах, які застаріли ще десяток років тому.

06-04-15-foto-500x491-1Якщо вам пощастило жити в містечку чи селі, де відключення електрики трапляються постійно, або, що гірше – його немає зовсім, кращим виходом з цієї ситуації буде придбання генератора.

Вам варто приготуватися, що на етапі вибору ви зіткнетеся з низкою важливих питань – яку потужність генератора варто вибрати, на якій моделі зупинитися, дизельний або бензиновий генератор вигідніше?

Основними факторами, що впливають на вибір генератора, є – час експлуатації (круглий рік або сезон), тип генератора (основної або резервне джерело живлення), місце установки.

Дуже важливий фактор, що впливає на покупку генератора – загальна потужність пристроїв, які будуть підключатися до нього.

Генератори на дизелі і бензині – специфіка, технічні особливості, переваги

Щоб визначитися, якому генератору віддати перевагу, важливо встановити, як часто ви будете використовувати пристрій – постійно або ж тільки як джерело резервного живлення.

Якщо до вашої дачі не підведена електрика і ви будете використовувати генератор безперервно, краще віддати перевагу дизельному. Цей різновид генератора добре переносить роботу в безперервному режимі, до того ж він відрізняється підвищеним запасом міцності.

Вагомим аргументом на користь дизельного генератора є вартість дизпалива, яке навіть зараз, з урахуванням складної ситуації на енергоринку, залишається дешевшим, ніж бензин. Тому якщо генератор вам потрібно як джерело постійного живлення, більш вигідною буде покупка пристрою, що працює на дизелі.

Ви можете заперечити, що дизельні генератори коштують дорожче своїх бензинових побратимів. Це так, але подальша експлуатація дозволить окупити витрати вже в найближчі кілька місяців.

З недоліків дизельних генераторів варто відзначити високий рівень шуму і велика кількість їдких вихлопних газів. Тому цей вид генераторів потрібно встановлювати на вулиці, або ж в окремому приміщенні з продуманою системою вентиляції.

Звичайно ж, ретельне провітрювання потрібно і у випадку з бензиновими генераторами, хоча їх робота і супроводжується меншим викидом вихлопних газів.

Якщо порівнювати рівень шумності – для бензинових генераторів він становить приблизно 50 дБ, тоді як для дизельних – від 80 до 100 дБ.

Бензинові генератори можна запускати при температурі навколишнього середовища -20 градусів, тоді як дизельні вимагають температури не нижче 5 градусів. Тому запустити дизельний генератор в умовах суворої зими вийде тільки, якщо він встановлений в теплому приміщенні. Існує варіант придбання дизельного генератора, поміщеного в захисний кожух.

Якщо підсумувати наші порівняння, бензиновий генератор можна придбати як джерело живлення на випадок аварійного відключення електрики, для дому середніх розмірів. Враховуючи високу ціну на бензин, запуск генератора кілька разів на сезон обійдеться вам не дуже дорого.

До того ж, низький рівень шумів дозволить встановити бензиновий генератор у будинку, звичайно ж, за умови, що вихлопи будуть виведені через спеціальний рукав.

Дизельний генератор же відмінно підходить в якості постійного джерела живлення. Проте, з урахуванням специфіки його роботи, дизельний генератор варто встановлювати поза домом, ретельно продумавши систему вентиляції та захист від злодіїв.

Розраховуємо потужність генератора

Основним фактором, що впливає на вибір потужності, є кількість приладів, які повинен буде живити генератор, значення їх загальної потужності.

Якщо ви не знаєте приблизною потужності всіх електричних приладів у будинку, її слід виміряти, а потім підсумовувати. Варто пам’ятати, що потужність генератора, який ви купуєте, повинна перевищувати показник сумарної потужності електроприладів, що працюють одночасно, на 20-30%.

Такий запас по потужності потрібно, оскільки генератор буде працювати коректно, тільки якщо навантаження на нього не перевищить 80% від його номінальної потужності.

Якщо вибрати невірну потужність генератора, ви можете зіткнутися з низкою проблем: перевантаження пристрою і, як наслідок, зупинка; зниження терміну експлуатації; перевитрата палива.

Крім показників потужності побутових приладів варто також дізнатися їх коефіцієнт пускового струму. Знаючи ці параметри, ви можете легко вивести необхідну потужність для джерела живлення.

Якщо генератор потрібен тільки для рідкісних включень, на випадок аварій на лінії електропередач або віялових відключень, то деякі прилади можна не включати в розрахунок.

Наприклад, пару годин цілком можна обійтися без електрочайника, кавомолки або пилососа.

Нижче наводимо орієнтовні значення для найпоширеніших приладів, які допоможуть вивести приблизну потужність:

  • Холодильник від 0.1 до 0.3 кВт;
  • Телевізор 0.08 кВт;
  • Електричний чайник 2 кВт;
  • Мікрохвильова піч приблизно 1 кВт;
  • Пральна машина до 1.5 кВт;
  • Праска 1 кВт;
  • Комп’ютер в межах 0.55 кВт (залежно від потужності блоку живлення і монітора);
  • Телевізор від 60 до 100 Вт / год;
  • Лампи розжарювання в середньому від 0,04 до 0,1 кВт;
  • Електроплита від 6 до 9 кВт.

Якщо врахувати, що праска і пральну машину ми використовуємо тільки час від часу, сумарна потужність приладів, в середньому, досягає 1.5-2 кВт.

Щоб створити ідеальне енергопостачання для дому, варто вибирати генератор з діапазоном потужності 4-5 кВт. Потужності в 2-3 кВт буде цілком достатньо для генератора, що працює тільки при аварійних відключеннях.

Стаття підготовлена при підтримці інтернет-магазину kressmarket.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button