Здоров'я

Як вибрати приватну клініку

У боротьбі з хворобою вибір клініки грає часом не менш важливу роль, ніж вибір лікаря. Від рівня лікувального закладу багато в чому залежить, наскільки комфортним буде сам процес – простіше кажучи, скільки нервів, сил, часу і грошей ви витратите на лікування.

У цій статті ми розповімо вам про ті критерії, які можуть стати основними при виборі лікувального закладу.

Приватна клініка або державна?

І у приватній, і у державній медицини є свої плюси. Вива клиника в Киеве, наприклад, має вищий рівень сервісу, менше черги, тоді як основною перевагою державної охорони здоров’я є її безкоштовність.

Здавалося б, суть питання тільки в грошах, які ви готові витратити на лікування, але це не завжди так. Є ряд захворювань, якими взагалі не займається приватна охорона здоров’я. Так, наприклад, немає сенсу шукати платну клініку, якщо необхідне лікування вад серця, важких захворювань психіки, рідкісних інфекцій та ін.

З іншого боку, державні клініки мають обмежений спектр послуг за такими напрямками, як стоматологія, косметологія та ін. Тому рано чи пізно кожному доводиться платити за лікування.

Наявність стаціонару в клініці

Більшу частину захворювань можна вилікувати амбулаторно, тобто лише періодично відвідуючи лікаря. Рідше, для повноцінного одужання потрібно цілодобове перебування в лікарні. Таке лікування називається стаціонарним.

Іноді виникає ситуація, що лікар, який лікував вас амбулаторно, рекомендує госпіталізацію. Таке може статися при тяжких станах або необхідності провести складне обстеження. У цьому випадку хорошою перевагою клініки виявиться наявність стаціонарного відділення або хоча б наявність денного стаціонару.

Обладнання клініки

У режимі цейтноту великою перевагою клініки є можливість отримати в ній весь спектр послуг: здати аналізи, пройти дослідження і тут же повернутися до лікаря за діагнозом та лікувальними рекомендаціями. Таке можливо тільки в установі, що має повноцінний набір діагностичного обладнання.

Залежно від ситуації вам може знадобитися дослідження на рідкісному обладнанні, наприклад, томографі. Тому не забувайте уточнити наявність необхідної техніки і інструментів, вибираючи лікувальний заклад.

Зручне розташування клініки

Розташування клініки має велике значення, особливо коли ви обмежені в часі або можливості вільно пересуватися. Шукати медичний заклад недалеко від будинку має сенс батькам маленьких дітей, а також якщо мова йде про лікування «стандартних» хвороб, які не потребують складної діагностики (ГРЗ, карієс, розлади шлунка або, наприклад, гіпертонічна хвороба).

Зручне розташування лікарні визначається не тільки територіальною близькістю до місця вашого проживання, а й транспортною доступністю. Іноді набагато зручніше потрапити в клініку, що знаходиться в двох кроках від зупинки, хоча і в іншому районі, ніж в ту, що стоїть недалеко від будинку, якщо дістатися до неї можна тільки пішки або на машині. За інших рівних транспортна доступність клініки, безсумнівно, заощадить ваш час.

Рівень цін на послуги клініки

За інших рівних вартість послуг може стати вирішальним фактором вибору медичного закладу. Однак якщо ви вирішили лікуватися за гроші, не варто порівнювати лише ціни за первинний прийом у фахівця. Уважно вивчіть весь прейскурант, щоб переконатися, що ваша економія на першому візиті до лікаря не буде зведена нанівець високими цінами за наступні діагностичні та лікувальні процедури.

Іноді високі ціни – це спроба керівництва лікувального закладу позиціонувати свій бізнес як клініку тільки для заможних пацієнтів, і далеко не завжди це призводить до відповідного зростання якості послуг. Тут гарною підмогою у виборі будуть відгуки пацієнтів про якість послуг і їх відповідності заявленої вартості.

Відгуки про клініку

Відгуки про клініку – дуже корисна інформація. Залишаючи відгук про клініку, люди можуть оцінювати зовсім різні параметри – ремонт, якість лікування, ставлення персоналу, вартість і багато іншого. Тому, якщо відгуків досить багато, вони допоможуть вам зробити об’єктивний висновок про рівень клініки в цілому.

Читаючи відгуки, постарайтеся зберігати холоднокровність і менше звертати увагу на надмірно емоційні висловлювання: як позитивні, так і негативні. Пам’ятайте, що іноді один хороший лікар робить славу всієї клініці, і навпаки – якийсь окремий недолік начебто жорсткого матраца або грубої санітарки може перекреслити працю всього колективу лікарні в очах окремо взятого пацієнта. Об’єктивна оцінка – це характеристика клініки з різних сторін!

Багатопрофільні клініки і вузькоспеціалізовані: плюси і мінуси

І той, і інший тип клінік має свої переваги і недоліки в різних життєвих ситуаціях.

Основний плюс спеціалізованих клінік – великий досвід в лікуванні відповідної групи захворювань і хороша облаштованність специфічним обладнанням. Тут з вами будуть працювати найкращі вузькі фахівці, які мають у своєму розпорядженні можливість глибокої діагностики та найсучаснішого лікування. Вузькоспеціалізовані клініки гарні для вирішення окремо взятої проблеми: операції на серці або молочній залозі, лікуванні каменів в сечовому міхурі або плоскостопості.

Якщо ж ви зіткнулися із системним або хронічним захворюванням, кращим вибором може стати багатопрофільний стаціонар, де в одному місці ви зможете отримати консультації різнопланових фахівців. Складні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба та ін.) зазвичай супроводжуються цілим «букетом» з симптомів і порушують роботу різних органів і систем. З такою хворобою в вузькопрофільній клініці впоратися буде непросто.

Наявність нагород і позиція в рейтингах

Існує безліч параметрів, які не піддаються структуруванню в рамках оглядів можливостей тієї чи іншої клініки. Це і частота неблагополучних випадків, і відсоток успішно вилікуваних пацієнтів, і обсяги наданої допомоги в одиницю часу, і середній термін лікування одного хворого … Всі ці показники відображаються у вигляді рейтингів медичних установ – як формальних, що проводяться під керівництвом Міністерства охорони здоров’я, так і неофіційних, створюваних шляхом анкетування пацієнтів, опитувань в Інтернеті і т. д. Подібні дані мають другорядне значення, однак допоможуть при інших рівних умовах.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments