Різне

Як вибрати реле напруги

Скільки шкоди і бід натворили у виробничих і побутових умовах різкі перепади напруги. Про це, мабуть, найкраще знають працівники пожежних служб. Реле напруги дозволяють максимально убезпечити вас і ваш будинок від таких неприємностей.

17-05-15-foto-600x450-1

Для початку визначаємося, що ми плануємо захищати. Захист на один прилад або на всю електричну мережу. У випадку з одним приладом цілком доречно купити реле напруги типу вилка-розетка. Наприклад, прилад РН-101М, РН-116. Він забезпечує захист будь-яких електроприладів з споживаною потужністю до 3,5 кВт. Відмінність полягає в тому, що перший додатково захищає від короткого замикання в приладі, що захищається.

Реле типу РН-117 більш просте у використанні і не вимагає ніяких додаткових налаштувань. Але таке реле не можна застосовувати для захисту холодильників, кондиціонерів та інших приладів з компресорами.

У разі якщо нам необхідно забезпечити захистом всю квартиру (офіс), необхідна установка реле в розподільний щиток, який знаходиться, як правило, на сходовій клітці близько електролічильника. Такі реле поділяються на дві підгрупи: керуючі навантаженням самостійно (РН-102, РН-113) і керуючі навантаженням за допомогою більш потужних контактів (РН-111, РН-111м).

Зупиняти свій вибір потрібно на реле напруги з запасом по потужності, рівним 20-30%. Подивіться на ваш автоматичний вимикач. При напрузі, наприклад, 25 А, вам необхідно встановлювати реле потужністю 32 або 40 А.

Важливо! Якщо ваше реле захищає прилад з компресором, то з моменту аварійного відключення реле до моменту його включення повинно пройти не менше 5 хвилин. Це обумовлюється нюансами руху фреону всередині компресора приладу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button