Різне

Як вибрати слуховий апарат

foto_cikavosti_04.09.2014_01_resizedСлух – одне з кількох людських відчуттів. Адже Бог створив Всесвіт і Людину, і дав їй відчуття зору, дотику, смаку, слуху тощо, щоб Людина могла сприймати цей Світ, берегти його та насолоджуватися ним. Насолоджуватися тим, що бачить своїх рідних, може доторкнутися до теплого дерева, відчути смак ягоди, запах озону після грози або ж почути, як хлюпоче дощ.

Все це притаманне відчуттям здорової людини. На жаль, хвороби вражають будь-який орган. І органи слуху також можуть бути пошкоджені хворобою. Слух може бути вражений контузією від вибуху або навіть частим прослуховуванням надто гучної музики. Трапляються також вроджені проблеми зі слухом. Загальновідомо, що бувають також і вікові зміни слуху.

Всі ці стани вивчає центр корекції слуху, де вуха людини в першу чергу піддаються діагностиці. І вже по її результатах може бути призначена  корекція, тобто підбір слухового апарата. Пропонуються такі апарати досить багатьма медичними центрами. В Україні  – вже давно стандарт якості медичної галузі.

Цей центр є представником фірми Siemens, яка першою в світі запропонувала пристрій для корекції погіршеного слуху. Корекція слуху – дуже складне медичне, технічне та психологічне завдання. Тому для його діагностики потрібне дуже складне і точне обладнання та фахівці високого класу, які тут є.

Органи слуху, особливо внутрішні – дуже мініатюрні та досить вразливі до втручання. Ще більш ускладнюється завдання, коли йдеться про корекцію порушень дитячого слуху, особливо, коли формується функція мовлення. Чому ж такі складнощі? Адже якщо людина погано чує, то просто потрібен гучніший звук? Ні, не просто. Адже слух – відчуття унікальне.

Слух – одне з дистантних відчуттів. Він дозволяє отримувати інформацію про навколишній світ дистанційно, тобто на відстані. А ще –  допомагає оцінити також і саму відстань до звуку, а ще – його напрямок, таким чином дозволяючи нам оцінювати простір навколо нас, в якому відбуваються явища, який наповнено предметами та  істотами, що звучать.

Слух – засіб комунікації, приймач мови. Він дозволяє встановити слуховий контакт і підтримувати його розмовою, дозволяє вирізняти інтонацію, яка передається і висотою мови, і тривалістю, і її гучністю. Особлива можливість нашого слуху  – це так званий “музичний слух”, який і до сьогодні є таємницею, яка ще повністю не розкрита.

Слух – наш сигналізатор про можливу небезпеку. Шипіння газу чи шипіння змії, сигнал автомобіля за спиною або гарчання собаки за рогом будинку, свистіння закипаючого чайника або тепловоза – все це попереджає людину про те, що вона має бути уважною.

Новітні слухові апарати, по суті – дуже складні мініатюрні і потужні комп”ютери, які фільтрують, посилють звук і навіть здатні реагувати на ситуацію самонастройкою. Наприклад: розмова людей чи розмова по телефону, перегляд телевізора, перебування на вулиці, розмова у шумному місці – кожна ситуація викликає автоматичне переналаштування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button