Поради

Як вибрати твердопаливний котел

Отже, якщо Ви в принципі вирішили опалювати будинок, котедж або інші приміщення та споруди за допомогою твердого палива і придбати твердопаливний котел, Вам варто знати кілька важливих моментів. На наш погляд, найбільшу незручність при експлуатації твердопаливних котлів — періодичність завантаження палива. І тому ми в першу чергу вирішили розповісти про те, які варіанти при цьому існують.

Твердопаливні котли, по тривалості горіння на одній закладці твердого палива, можна розділити на кілька типів.

16-07-15-foto-600x450-1

Тут необхідно зробити важливу ремарку.
Тривалість горіння котла на одній закладі залежить від багатьох факторів — правильність монтажу обв’язки котла; потужності котла; утеплення будинку; вологості сировини; типу (породи) деревини або сорти і фракції вугілля; вуличної температури і деяких інших менш суттєвих чинників. Тому для кожного нижченаведеного типу — дана характеристика є усередненою, але характерною для кожного типу.

1. «Класичні» твердопаливні котли.

При експлуатації даних котлів завантаження твердого палива відбувається раз на три-чотири години. Розповідати про них немає особливої необхідності, тому практично кожен представляє принцип їх роботи. Даний тип котлів є найдешевшим варіантом.

Відзначимо ще, що є котли зі сталевою топковою камерою, а є з чавунною.

Класичні котли: DAKON DOR; DAKON DOR D (Чехія); Wirbel EKO (Австрія), Buderus Logano G211; Buderus Logano S111 (Німеччина); OPOP «Н» (Чехія); VIADRUS HERCULES U22 (Чехія); ROCA P-30 (Іспанія);

2. Піролізні (газогенераторні) твердопаливні котли.

При експлуатації піролізного котла (його ще називають газогенераторним), час між завантаженнями, на відміну від «класики», збільшується в 1,5-2 і більше разів. Тобто час роботи піролізного котла на одній закладці палива складає 6-14 годин.

В основу роботи газогенераторного котла покладений принцип піролізного спалювання (або сухої перегонки) палива. Суть полягає в тому, що під дією високої температури і в умовах нестачі кисню деревина розкладається на летючу частина — так званий піролізний газ і твердий залишок — деревне вугілля (кокс). Піроліз деревини здійснюється при температурі 200 — 800 ° С. Цей процес є екзотермічним, тобто йде з виділенням тепла, за рахунок чого, до речі, поліпшується прогрівання і підсушування палива в котлі, і відбувається підігрів повітря, що надходить в зоні горіння. Змішання кисню повітря з виділеним піролізним газом при високій температурі викликає процес горіння останнього, який використовується в подальшому для отримання теплової енергії. Піролізні котли рекомендується топити як можна більш сухою деревиною, тоді забезпечується робота котла на максимальній потужності і тривалий термін його служби.

Слід зазначити, що піролізний газ в процесі згоряння взаємодіє з активним вуглецем, в результаті чого димові гази на виході з котла практично не містять шкідливих домішок, будучи, по більшій частині, сумішшю вуглекислого газу і водяної пари. СО2 такий котел буде викидати в атмосферу до 3-х разів менше, ніж звичайний дров’яний і, тим більше котел, який працює на вугіллі. Отже піролізні котли більш екологічні. Також в процесі піролізного горіння утворюється мінімальна кількість сажі та золи, тому котел рідше, ніж звичайний, потребує чищення.

Звернемо Вашу увагу ще на одну деталь. У різних виробників (і в залежності від потужності котла), піролізна камера може бути просто сталевою, а може бути викладена спеціальними шамотним (вогнетривким) матеріалом, для зниження «теплового» навантаження на метал.

Відзначимо, що піролізні котли коштують дорожче класичних твердопаливних.

Піролізні котли: DAKON KP PYRO (Чехія); Buderus Logano S121 (Німеччина); піролізні котли Atmos (Чехія); OPOP Ecomax; OPOP H 730 PYRO (Чехія); Wirbel BIO-TEC (Австрія); Буржуй-К (Росія); LAVORO ECO (Росія).

3. Котли тривалого горіння.

Даний тип котлів представлений котлом литовського виробництва Stropuva. Час горіння твердого палива в такому котлі без дозакладки становить — для котла працюючого на дровах 18-26 годин, а для котла працюючого на вугіллі — від 3-х до 7-ми діб!

Як досягається такий результат? В котлах тривалого горіння STROPUVA (Стропува) застосовується принцип горіння «перевернутого сірника». Тобто горіння твердого палива (дров чи вугілля) відбувається зверху вниз. Котел являє собою два сталевих циліндра (один всередині іншого). Нагріваюча вода знаходиться в просторі («сорочці») між ними. Усередині циліндра малого діаметра (на рівні грудей) розміщена топка, закладка палива та обслуговування якої здійснюється через дверцята в корпусі, і телескопічний повітроподача. Топка завантажується одразу повністю, паливо розпалюється, і на палаючу зону опускається повітроподатчик. Тому інтенсивно горить не все закладене паливо, а тільки його верхня частина. Паливо, що знаходиться в нижній частині котла трохи прогрівається (підсушується) і чекає «своєї черги» для горіння. Повітря розподіляється таким чином, щоб паливо занадто не розгоралося вглиб. У міру прогорання палива повітря поступово опускається вниз, але завжди «тримається» на палаючому паливі, а саме, в центрі горіння.
Такий котел дорожче своїх піролізних «побратимів».

Твердопаливні котли тривалого горіння: Stropuva (Стропува)

4. Пелетні котли.

При експлуатації даних котлів, частою закладки палива — пелет (деревних пресованих циліндриків) можна практично взагалі уникнути. Яким чином?

В котлах такого типу подача гранул (пеллет) здійснюється автоматично із спеціального бункера, розташованого поруч з котлом. Вам достатньо буде одного разу заповнити бункер і повернутися до цієї операції в міру його спустошення. Залежно від ємності бункера і потужності котла, а також деяких інших факторів, завантаження палива здійснюється від разу на 5 днів до разу на 2-а тижні.

Пелети з ємності (бункера) за допомогою спеціального автоматичного пристрою подачі (наприклад шнекового механізму) подаються в спеціальний пелетний пальник і потім в топку. Робота такого котла практично повністю автоматизована, що спонукає Вас обирати на http://vaskoeco.com.ua саме такого котла.

Самі пелети продаються в тарі різного фасування, що зручно для транспортування, складування і завантаження в бункер.

Примітка: Пелети (деревні паливні гранули) являють собою пресовані відходи деревного виробництва, виготовлені в основному без застосування будь-яких хімічних добавок, що забезпечує екологічне чистоте паливо. Розміри деревних гранул складають в середньому — 6 8 мм в діаметрі і 50- 70 мм у довжину.

Пелетні котли є найдорожчим типом твердопаливних котлів. А також потребують правильного монтажу і налаштування, а також якісних пелет.

Пелетні котли: OPOP Woody (Чехія); Wirbel Pelet-set (Австрія); Atmos D (Чехія)

Кнопка «Наверх»
Закрыть