Людина

Як вирішити фінансові проблеми в сім’ї

“Ми можемо проаналізувати свою власну шкалу цінностей за корінцями в чекової книжці.” – Глорія Стайнем

Якщо ви коли-небудь були в серйозних відносинах, наприклад, в законному цивільному шлюбі, то можна гарантувати, що у вас, і не раз, виникали серйозні суперечки у вирішенні фінансових питань. Найчастіше, причиною виникнення проблем є різна система цінностей, різна постановка цілей і різні звички. З одного боку, вони визначають нашу людську природу, роблячи нас такими різними, але з іншого боку, може бути саме тому, ми не можемо прийти до єдиної думки в грошових питаннях.

18-11-14-foto-cikavosti550x366-1

Любов не продається за гроші, але брак грошей – це корінь будь-якого зла, підриваючи впевненість у майбутньому, змушуючи нервувати, виливаючи свої негативні емоції на оточуючих. Основна мета цієї статті спробувати знайти оптимальне рішення у фінансових питаннях і навчитися, нехай навіть шляхом проб і помилок, приходити до спільного рішення. Ми вітаємо вас, якщо ви мирно дискутуєте при обговоренні грошових проблем, але все ж прочитайте цю статтю, може бути, ви почерпнете щось нове і корисне для вас.

Розмова. Сядьте за круглий стіл переговорів. Обговоріть питання ведення домашнього господарства, з виховання та освіти дітей. Заведіть розмову про заощадження на екстрений випадок або чорний день. Винесіть на порядок денний можливу покупку красивої машини або щорічну поїздку на відпочинок, а можливо, поговоріть про покупку модного одягу або про придбання новітніх пристроїв сучасної електроніки. Список для тем нескінченний …

Пріоритет. Тепер, коли ви обговорили список можливих покупок і витрат, постарайтеся знайти щось спільне, що представляє інтереси обох половин. Якщо ви не можете прийти до спільної думки, то постарайтеся аргументувати, чому. Якщо в цей раз вам пішли на поступки, тоді наступного разу поступіться ви, порадувавши свого партнера. Це нехитре правило лежить в основі створення і підтримки щасливих стосунків в сім’ї. Не можна тільки брати, треба навчитися і віддавати, не забуваючи про власні і інтереси іншої людини.

Дискусія. Заздалегідь попередьте свого партнера, якщо у вас є борги або капітал, яким ви володієте на момент створення відносин. Ознайомтеся з легальним аспектом капіталовкладень або борговими нормами та зобов’язаннями при вступі в законні відносини. Візьміть до уваги, якщо у вашого партнера є борги, то це не кращим чином позначиться на вашій спільній оцінці кредитоспроможності, наприклад, якщо вам знадобиться велика сума грошей, щоб купити будинок, або ви берете http://kreditvbanke.net/ для інших цілей. Якщо ви почали спільне життя, то постарайтеся якнайшвидше ліквідувати всі борги, уникаючи боргової ями. Якщо ви вирішили укласти шлюб, то застрахуйте себе від можливих неприємностей і кредиторів, уклавши шлюбний договір. Якщо ви в цивільному шлюбі, то це абсолютно ваше рішення, якщо ви захочете розділити або погасити борги партнера.

Емоціі. Не піддавайтеся емоціям вирішуючи фінансові проблеми. Об’єктивно оцініть ситуацію, не нервуйте і не заводьтеся через дрібниці. Не переносіть свої особисті проблеми на партнера. Не думайте, що, якщо ви нав’яже свою точку зору, то це зміцнить вашу самооцінку або додасть більше впевненості в собі. Постарайтеся боротися з фінансовими проблемами, а не один з одним:

Ненасильницьке спілкування. Практикуйте методи ненасильницького спілкування, не піддаючись емоціям, які не звинувачуючи один одного у всіх тяжких гріхах, уникаючи грубих слів і виразів. Слово не горобець – вилетить, не впіймаєш.

Критика. Не звинувачуйте і не критикуйте один одного.

Мета. Ваша мета – це обговорення фінансів, створення фінансового плану та системи якомога більш продуктивно заощадити і уникнути непотрібних витрат і боргових пасток.

Терпіння. Зробіть глибокий подих і постарайтеся вислухати вашого опонента до кінця. Зрештою, світ крутиться не тільки навколо вас. Часом, ми не помічаємо своїх помилок. Боротися з проблемою можна тільки досягнувши взаємної згоди.

План. Прийшов час для прийняття рішень і створення плану. Вітаємо вас, якщо ви прийшли до одноголосного рішення фінансової проблеми. Яку вибрати стратегію для успішного плану? Підрахуйте ваш загальний дохід, борги, заощадження, розрахуйте, скільки ви можете щомісяця відкласти грошей, враховуючи борги і витрати.

Час. Скільки часу знадобитися, щоб заощадити певну суму грошей протягом місяця або оплатити конкретне зобов’язання. Візьміть собі за правило спочатку оплатити рахунки і борги, а потім плануйте, на що витратити залишок суми.

Читайте також: Сім’я — це найкраще, що у нас є (19 фото)

Економія. Реально, оцініть свій дохід, можливо, ви витрачаєте більше грошей, ніж задумано, а може бути планка вашого фінансового плану надто завищена, тоді вам треба зробити перерахунок і новий прогноз фінансів на майбутнє. Можливо, обом сторонам, треба докласти зусиль, і в чомусь собі відмовити, наприклад, купуючи меншу кількість відеоігор або пар взуття, тоді накопичені гроші можна відкласти в загальну скарбничку, наблизивши поїздку у відпустку. Треба постійно працювати над фінансовим планом, змінюючи і коригуючи його, наприклад, якщо ви отримали підвищення на роботі. Не забудьте, при плануванні, про такі необхідні витрати як ремонт машини або квартири.

18-11-14-foto-cikavosti550x366-2

Прі створенні плану, не забувайте враховувати інтереси обох сторін. Ми вчимося на помилках. Не існує універсального способу рішень проблем. Взаємна згода при прийнятті рішень – це запорука успіху і міцного сімейного фундаменту.

Загальний розрахунковий рахунок. Загальний рахунок, має як свої плюси, так і мінуси. Ви працюєте разом над фінансовим бюджетом, але це також може з’явитися причиною розбрату, якщо витрати одного партнера перевищують витрати іншого.

Якщо ж все-таки загальний рахунок – це не ідеальне для обох рішення, тоді відкрийте індивідуальний рахунок у банку, щоб стежити за своїми грошовими депозитами, заощадженнями та витратами. Залежно від вашої зарплати, вкладайте певну, узгоджену заздалегідь суму грошей в загальний рахунок, щоб оплатити іпотечне кредитування або рахунки за комунальні послуги. Не забудьте, зекономлені гроші можна буде витратити на власний розсуд.

Оптимальне рішення. Виділіть для кожного з загального рахунку певну суму грошей на щомісячні розтрати. Цей план витрат добре працює для тих, у пар з різними пріоритетами при купівлі речей, а також гроші, що залишилися після переказів можна використовувати як заощадження.

Обов’язки. Визначте, хто буде «главою» у фінансових питаннях. Вам треба заздалегідь визначити, як ви будете оплачувати рахунки, борги або відкладати заощадження. Якщо ви хочете розподілити обов’язки, то вирішите, хто ж буде завідувати паперовими питаннями, а хто ж буде «мозком» підприємства.
Хто буде вирішувати, куди вкласти гроші або відкрити новий рахунок або зняти гроші і вкласти їх в пенсійний фонд?

На інших сподівайся, а сам не зівай. Не сподівайтеся тільки на свого партнера, якщо він не зможе з якоїсь причини призвести фінансову операцію, наприклад через хворобу або через відрядження. Освойте основні прийоми перекладів і грошових вкладень.

Обговорюйте фінансову ситуацію щотижня. Якщо у вас спільні цілі і завдання як досягти фінансового благополуччя, то це не означає, що треба все пустити на самоплив. Один може помітити те, що інший випустив з виду. Фінансова ситуація повинна бути під постійним контролем з обох сторін. Постійно, перевіряйте, скільки залишилося грошей на рахунку, детально обговоріть проблему перевитрат і додаткових витрат. Якщо у вас з’явився додатковий дохід, то зважте ситуацію, зробіть перерахунок і постарайтеся швидше відкласти гроші, ніж витратити. Постарайтеся уберегти один одного від можливих помилок.

Адаптуйтеся до ситуації, наприклад, хтось із вас втратив роботу або серйозно захворів або отримав травму, а може бути навіть, завів дороге хобі. Наприклад, ви захопилися грою в гольф. Обговоріть це з партнером, на що, коли і скільки вам треба витратити грошей, щоб потім не виникло конфліктної ситуації і розпитувань з боку партнера. Витрати можна контролювати шляхом планування. Планування ідеально не тільки при вирішенні фінансових проблем, а й при плануванні майбутніх відносин і сім’ї. Планування – це спільна праця і робота.

Будьте позитивні і чесні по відношенню один до одного. Ви в одній команді. Ваша загальна мета зробити один одного щасливими, і досягти цієї мети годі й взаємними докорами, а заохочуючи і підтримуючи один одного як в радості, так і при прийнятті нелегких фінансових рішень. Любов творить, а не руйнує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button