Різне

Як з’явилася реклама

reklama_resizedЯк не дивно, перша схожість реклами з’явилася ще в античності. Правда, тоді було відсутнє суспільство споживання, отже стимулювати масовий попит на товари не було необхідності. Крім того, були відсутні основні інструменти сучасної реклами – ЗМІ: ні газет, ні телебачення, ні, тим більше, інтернету. Однак функції вона виконувала одні ті самі – інформувала і переконувала. Так, наприклад, стародавні єгиптяни активно використовували папірус, щоб малювати рекламні плакати та листівки. Тим же самим займалися стародавні греки і римляни. Останні, наприклад, активно рекламували терми (античні лазні), улюблене місце відпочинку римських громадян: «На доходи Фаустина лазня миє міським звичаєм і пропонує всі послуги». В Африці, Азії та Південної Америки придумали інший спосіб поширення інформації – скельну живопис (варто відзначити, прототип графіті).

Що спільного між місіонером і рекламником?

І ті, і інші використовували або ж використовують однакові засоби для досягнення своїх цілей. Мета у них одна – залучити у свою «віру» якомога більше людей. Причому і місіонери, і рекламщики апелюють до чуда, що гіпнотично діє на свідомість людей. Правда, місіонери дійсно вірять у свої слова. Хоча не можна говорити на всі сто відсотків про те, що реклама бреше. Приватні оголошення недосвідчених “піарщіків” на сайте, де публікуються об’яви від простих людей – це лише інформація, часто правдива на сто відсотків, про річ, яка стала зайвою у домашньому побуті.

«Чисте на 99 і 44 сотих відсотка»

Хоча перша платна реклама з’явилася у Франції в газеті La Press, пік свого розвитку вона, безумовно, досягла в США. У 1841 році у Філадельфії Волні Палмер відкрив першу рекламну справу. Він отримував 25 відсотків комісійних за продаж газетної площі під рекламу різних компаній.

Крім того, багато компаній, що залишилися і донині провідними рекламодавцями, виникли в США в останні роки 19 століття. Наприклад, всім нам відомий «Eastman Kodak», «American Tobacco», «Procter & Gamble», «Coca -Cola» і «Colgate- Palmolive».

Тоді ж почалася гонитва за рекламними слоганами, щоб заманити покупців. У 1882 році компанія «Procter & Gamble» випустила нове непотоплююче мило «Ivory», для реклами якого були придумані дві фрази, що увійшли в історію торгівлі як найбільш запам’ятовуючі: «Воно плаває» і «Чисте на 99 і 44 сотих відсотка». Так само залишив свій слід в історії реклами слоган для фотоапарата «Kodak»: «Ви натискаєте кнопку – інше робимо ми». Список можна продовжити …

Вихід в інтернет

Куди йде споживач, туди за ним і рекламщик. Коли інтернет почав витісняти традиційні ЗМІ, почали замислюватися про залучення уваги потенційного клієнта онлайн. Так з’явився перший інтернет – банер. Перше рекламне оголошення онлайн з гіперпосиланням на сторінку про рекламодавця випустила й успішно продала компанія Global Network Navigator в 1993 році. А першим її клієнтом стала адвокатська контора під назвою Heller Ehrman LLP. З цього моменту реклама «перейшла» всі межі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button