Різні цікавинки

Гвинтові сваї: де їх краще використовувати

svai1Пристрій нульового циклу будь-якої споруди є важливим етапом будівництва об’єкта, що визначає міцність і довговічність будівлі в цілому. Існує багато варіантів пристрою пальових основ – забивні висячі і стійки, буронабивні і буроін’єкційні, оболонки і шпунт, залізобетонні, металеві, дерев’яні. Правильний вибір виду пальової основи не тільки гарантує багаторічну безаварійну експлуатацію будівлі, а й економічність зведення всього будинку. Останнім часом при будівництві індивідуального малоповерхового житла досить широкого поширення набули гвинтові конструкції.

У яких ґрунтах виконується свайова основа

Вибір типу основи для споруджуваного об’єкта починається з вивчення матеріалів інженерно-геологічних досліджень ґрунтів на майданчику, відведеного під будівлю. Для цього спеціалізовані компанії бурять на ділянці свердловини і з певною періодичністю відбирають проби ґрунту – керни. Одночасно з цим визначається рівень ґрунтових вод, і беруться проби води з тим, щоб визначити її агресивність по відношенню до бетону, арматури, труб, кабелів. Керни досліджуються в лабораторних умовах – визначається гранулометричний склад ґрунту, його несуча здатність, інші характеристики. Результатом стає висновок за результатами інженерно -геологічних досліджень, в якому зазначаються ґрунтові умови ділянки і даються рекомендації про тип основи. Якщо шар ґрунту, що володіє несучою здатністю, достатній для сприйняття навантаження від будівлі, що будується, на достатній глибині, це робить неекономічним пристрій стрічкових або стовпчастих фундаментів на природній основі, то вибираються, як правило, гвинтові сваї http://www.lenoblaststroy.ru/. У цьому випадку ствол конструкції прорізає слабкий грунт і спирається на шар, що має необхідну несучу здатність.

Що таке гвинтова свая

Однак при зведенні індивідуальних житлових малоповерхових будівель і таун-хаусів на ґрунтах малої міцності, влаштування основи із забивних або буронабивних елементів складають значну частину загальної вартості будівництва. При цьому необхідний значний обсяг механізованих робіт – влаштування котловану, забивання основ або буріння свердловин для їх влаштування, що збільшує тривалість будівництва і веде до подорожчання робіт. Тим часом існує і активно впроваджується метод пристрою свайової основи з гвинтових елементів. Вона являє собою сталеву трубу з загостреним наконечником, до якої приварена лопать спиралевидной конфігурації. Ця конструкція може закручуватися в ґрунт за допомогою спеціальної техніки, в крайньому випадку вручну, що не бажано, причому вони застосовні для будь-яких ґрунтових умов, за винятком скельних грунтів. Занурення таких конструкцій можна вести безпосередньо з поверхні землі, прорізаючи рослинний шар, що не пробурюються для цього лідерні свердловини. Несуча здатність такого виду досить велика за рахунок площі лопатей, які також здатні передавати навантаження від будівлі на ґрунт. До верхньої частини гвинтової конструкції приварюється сталевий оголовок, за яким виконується монолітний бетонний ростверк або укладається опорний вінець дерев’яного будинку.

Конструкція і характеристики

Стовбур може виконуватися зі сталевої труби діаметром від 57 до 325 мм з товщиною стінки від 2 до 5 мм і діаметром лопаті від 250 до 800 мм. Довжина її може варіюватися від 1,5 до 12,0 м. Для підвищення довговічності винтової сваї зовнішня поверхня стовбура і лопатей покривається антикорозійним покриттям. Вона примітна тим, що може працювати не тільки на стиск, але сприймають і висмикують зусилля, що особливо важливо для вертикальних площинних споруд, що сприймають значне вітрове навантаження. Так, гвинтова конструкція з діаметром стовбура 108 мм і довжиною 2 м має несучу здатність на стиск – 6 тн, а на висмикування – 4 тн. Такі характеристики дають можливість використовувати їх не тільки при будівництві малоповерхового житла, але і при монтажі рекламних конструкцій та інших споруд, що вимагають швидкого монтажу з мінімальним використанням механізмів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button