Авто

Як завести машину, якщо сів акумулятор

Акумулятор, який сів – досить поширена ситуація, особливо в сильні морози, або при запуску автомобіля після тривалої стоянки, коли поганий контакт клем, або проводів, призводить до розряду акумулятора за час тривалої стоянки. До виходу з ладу, і подальшої розрядки може призвести і пробій однієї з банок АКБ, який, як правило, виникає при тривалій експлуатації акумуляторної батареї.

15-06-15-foto-600x400-1

При виникненні даної ситуації не варто гарячкувати і бігти в магазин або на авторинок за новим акумулятором. Для початку, необхідно спробувати завести автомобіль, і доїхавши до найближчого автосервісу розібратися в причинах непрацюючого акумулятора. Якщо ж у ваш акумулятор дійсно “здох” і виникла потреба придбати запчастини для вашого улюбленного чері, завітайте на http://zapchasti-chery.com.ua/section_geely_mk/ де представленні запчастини на китайські автомобілі.

Сьогодні існує кілька основних способів вирішення проблеми «як завести машину якщо сів акумулятор»:

Прикурити

Цей спосіб не зовсім підходить до машин з великою кількістю чутливої електроніки. При прикурюванню виникає різкий стрибок напруги в бортовій мережі, що може призвести до виходу з ладу електроніки і бортових комп’ютерів. Якщо ви все ж таки зважитеся завести авто таким способом, то доцільно вимкнути всі чутливі прилади, які можуть постраждати.

Як правильно прикурювати автомобіль? Для цього потрібно досить ближче підігнати інший автомобіль. За допомогою спеціальних проводів оснащених силовими зажимами приєднати відповідні клеми акумуляторів обох машин один до одного. Дуже важливо зробити це правильно, тому що при недотриманні полярності можна нашкодити обом автомобілям.

Після приєднання клем, не варто відразу намагатися завести автомобіль, акумулятор необхідно прогріти в перебігу декількох хвилин, після закінчення яких і можна проводити запуск двигуна. При цьому двигун «донора» повинен бути запущений, і бажано тримати обороти на рівні 2000 об / хв.

Запуск двигуна «з штовхача»

Не підходить автомобілям з автоматичною коробкою передач, або з варіатором, при спробі запуску автомобіля таким способом у вас нічого не вийде. Якщо ж автомобіль оснащений ручною коробкою, то, залежно від об’єму двигуна необхідно поставити коробку передач на другу, третю, або четверту передачу. Вичавивши зчеплення, за допомогою двох, або трьох помічників почати розгін автомобіля до досягнення швидкості в 7-8 км / год, після чого плавно відпустивши зчеплення і «піддавши газу» провести запуск двигуна.

Запуск двигуна за допомогою буксирування

За своєю суттю цей метод має той же зміст, що й запуск автомобіля «з штовхача». Однак при даному способі автомобіль за допомогою буксирувального тросу чіпляється до автомобіля, який здійснюватиме буксирування.

При даному способі важлива узгодженість дій обох водіїв. Справа при відпуску зчеплення відбувається ривок автомобіля – «акцептора», який може призвести до його заносу, або обриву буксирувального тросу.

Якщо ж на автомобілі встановлена АКПП, або варіатор, і він буквально напханий електронікою, кращим виходом із ситуації буде виконання наступних послідовних дій:

  • Не від’єднуйте клеми акумулятора, якщо ви не впевнені, що знаєте всі коди магнітол та інших пристроїв, що знаходяться в салоні вашого авто;
  • викликати евакуатор (при цьому найкраще використовувати техніку, яка здійснює евакуацію методом повного вантаження);
  • завантаживши автомобіль на евакуатор, відправитися в автосервіс для з’ясування причин несправності акумулятора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button