Технології

Як змусити батарею ноутбука працювати довше: вчені провели експеримент

Вчені розробили новий протокол зарядки для літій-іонних акумуляторів. Він подвоює термін служби батарей, використовуваних у смартфонах і ноутбуках. Результати дослідження опубліковані в журналі Advanced Material Sciences.

Використовуючи зарядку імпульсним струмом або постійний струм, розділений на кілька коротких перерв, літій-іонні батареї краще витримують сотні циклів зарядки і можуть працювати вдвічі довше. Такого висновку дійшли вчені, провівши експеримент.

За словами вчених, найкращі батареї, тим часом, мають термін служби до восьми років. Зазвичай вони мають електроди, виготовлені зі сполуки під назвою NMC532 (складаються з нікелю, марганцю та кобальту), а також графіту.

У батареях постійного струму інтерфейс електроліту на аноді, де відбувається обмін електронів між електролітним матеріалом і позитивно зарядженим електродом, був значно товщим. Це обмежило кількість заряду, який він може витримати. Також було більше тріщин у NMC532 і графітових електродах, що знизило ємність зарядки акумулятора.

Імпульсний струм, з іншого боку, збільшив кількість циклів зарядки, які може пройти батарея, з приблизно 500 циклів для постійного струму до більш ніж 1000 циклів. Зарядка імпульсного струму працювала краще, тому що періоди відпочинку між подачею струму дозволяли матеріалам відпочивати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button