Технології

Вчені виготовили графен з відходів

Вчені з Університету Райса в США виготовили графен з вуглецевих відходів. Цей процес скоротить кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище.

Новий процес, запроваджений лабораторією Університету Райса, дозволяє перетворити велику кількість матеріалів з вуглецю в графенові пластівці. При цьому процедура швидка і дешева за декілька хвилин можна переробити тонну відходів.

«Люди викидають від 30% до 40% всієї їжі, тому що вона зіпсувалася, а пластикові відходи викликають занепокоєність у всьому світі. Ми вже довели, що будь-які тверді вуглецеві речовини, включаючи змішані пластикові відходи і гумові шини, можна перетворити в графен», — відзначили дослідники.

Вчені пояснили, що графен виробляється за 10 мілісекунд шляхом нагрівання вуглецевих речовин до 2760°C. Вихідним матеріалом може бути практично все, що містить вуглець — харчові або пластмасові відходи, нафтові продукти, вугілля, деревна стружка.

«При нинішній комерційній ціні графена від 67 тис. до 200 тис. доларів за тонну перспективи цього процесу виглядають чудово», — відзначають вчені.

Приміром, перероблений матеріал можна використовувати для того, що скріплювати бетон. При додаванні 0,1% графену в цемент може зменшити його вплив на навколишнє середовище на 25%. Заводи з виробництва цементу, за наявними даними, щорічно викидають до 8% вуглекислого газу, що утворюється в результаті діяльності людини.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button