Земля

Які звуки видає земна атмосфера?

Які звуки видає земна атмосфера? Дуже і дуже дивні. Акустичні сигнали, записані в стратосфері на висоті 35,4 км, як ніби взяті з серіалу «Секретні матеріали». Ці так звані інфразвуки мають дуже низьку частоту — менше 20 Гц — і в звичайних умовах вони не чутні для людського вуха. З допомогою 1000-кратного прискорення вченим вдалося перевести їх в помітні для людей сигнали.

Провідний автор дослідження Деніел Боумен прикріпив мікрофони до гелієвої повітряної кулі і запустив її в 9-годинний політ над Нью-Мексико і Аризоною. Експеримент відбувся 9 серпня 2014 року.

[ads2] Запис атмосферного інфразвуку проводився і раніше. Але раніше звук записувався з землі і супроводжувався сторонніми шумами.

Читайте також: 

Вважається, що звуки в атмосфері — поєднання подій, що відбувалися на видаленні від повітряної кулі (рух комерційних літаків, рокіт хвиль в Атлантичному океані, повітряна турбулентність, навіть робота кондиціонерів повітря в будівлях) і явищ, що відбуваються поруч (вібрація проводів на кулі, вплив космічних променів на датчик).

Вчені впевнені, що сигнали не можуть бути ознакою позаземного життя. Звук не може подорожувати через космос, тому його джерела повинно були бути розташоване на відстані не більше 140 км від поверхні Землі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button