Земля

Яким буде світ через 100 років?

Як житимуть наші діти і внуки, передбачив американський професор Мічіо Каку. В інтерв’ю газеті The Times він розповів, яким буде світ у найближчому та віддаленому майбутньому. Варто підкреслити, що прогнози не мають нічого спільного з творчістю фантастів і засновані на реальних наукових відкриттях.

Так, Каку вважає, що вже до 2030 року в світі з’явиться новий тип контактних лінз – вони будуть здатні виходити в Інтернет.

foto_cikavosti_17.09.2014-025_resized

 

Над прототипом такого пристрою вже працює професор Бабак Парвіз з Університету Вашингтона. Це пристрій буде вбудовуватися в очі не тільки людям з поганим зором. Їх фукнціонал інший: окуляри з виходом в Інтернет зможуть «показувати» перед очима користувачів віртуальну реальність. Там буде функція швидкого розпізнавання обличь і можливість автоматичного перекладу «на льоту» іноземних мов.

Читайте також: Яким наш світ стане до 2025 року?

Виглядати це буде так: ви в Лондоні запитайте у іноземця, як дістатися до потрібного ресторану, він вам відповість, а спеціальні технології, що розпізнають голос, зроблять переклад, які висвітиться у вигляді тексту прямо у вас перед очима. Звучить саме як фантастика, але вчені кажуть, що ніякої магії немає: функції розпізнавання обличчя і розпізнавання мови вже існують. Не проблема в майбутньому буде зробити і мініатюрний комп’ютер, який поміститься в тонке тіло очних лінз.

У вільному продажу повинні з’явитися також різні «запчастини» для людських організмів. Сьогодні новітні біотехнології дозволяють вченим без особливих проблем «вирощувати» в лабораторних услвиях нові хрящі, носи, вуха, кровоносні судини, серцеві клапани, сечові міхури і т.д. На губкообразній пластиковій основі висіваються стовбурові клітини з ДНК пацінета. Коли цим клітинам добавляетя каталізатор, вони починають дуже швидко рости і розмножуватися. Так з’являються спочатку живі тканини, а потім і цілі органи. Про ці технології розповідав Ентоні Атала з Університету Уейк-Форест.

Кажуть, що вже через 20 років суспільство опанує можливостями телепатії. Сьогодні вчені вже мають імплантувати в мозок паралізованим спеціальні мікросхеми, за допомогою яких ті можуть тільки лише за допомогою сили керувати комп’ютерами, писати електронні листи, грати у відеоігри та користуватися веб-браузерами. Інженери з японської компанії Honda вже навчилися створювати роботів, які управляються пацієнтами силою думки. Кендрік Кей з Каліфорнійського університету в Берклі говорить, що поява телепатів в майбутньому неминуче. І ніяких надздібностей людині для цього не знадобиться.

Читайте також: Політична карта 2030: як виглядатиме наш світ через двадцять років?

До 2070 року вчені планують повернути до життя багатьох представників фауни. За зразками ДНК, взятих через 25 років після загибелі тварини, вчені змогли клонувати їх в Бразилії. Геном неандертальця вже розшифровано. І в наукових колах всерйоз говорять про можливе відродження цього виду людини. Навіщо це дослідникам, правда, абсолютно незрозуміло, але людська цікавість воістину безмірна. Роберт Ланза з корпорації Advanced Cell Technology каже, що на шляху науки в цій галузі є тільки одна проблема – етична. «З технічної і теоретичної точок зору, все можливо. Зараз потрібно просто вирішити, чи необхідно цим займатися », – каже він.

Але що поза всяких сумнівів вчені будуть розвивати технології, які дозволять в майбутньому уповільнити наше старіння. Відповідні експерименти вже проводять на комах і деяких тварин. Виявляється, 30% -е продовження життя дуже просто: достатньо на 30% знизити споживання калорій середнім американцем або європейцем. В майбутньому ж продовжувати життя можна буде сотнею технологічних способів.

Але найцікавіше, що до 2100 року в світі з’являться технології «програмованої матерії». Всі пам’ятають «Термінатор-2» і робота-вбивцю Т-1000. Ось приблизно про це і йде мова: у світі з’являться матеріали, форму яких зможуть програмувати комп’ютери. Вже створені мікрочіпи розміром з вушко шпильки, які без проблем можуть перегруповуватися по впливом електричних розрядів. Вони можуть приймати форму листа паперу, або чашки, чи тарілки. Не виключено, пише The Times, що в майбутньому «цілі міста будуть виникати після натискання однієї кнопки».

Впевнені також вчені, що великого прогресу досягнуть і космічні технології. Уже через сто років ми зможемо на космічних кораблях літати до зірок, кажуть вони. Розпочнеться все з мікрокомп’ютерів «розміром з ніготь», які можна буде мільйонами розсилати по всьому космосу. Вони будуть переміщатися в просторі зі швидкістю, близькою до швидкості світла. Шукатимуть позаземний розум і передавати йому послання від землян, досліджувати простір. Потім до колонізації зоряних світів приступлять люди.

Читайте також: 14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

Приблизно через сто років людство остаточно переможе рак. Достеменно відомо, що попередити хворобу і знищити її можна тільки на ранніх стадіях. В майбутньому в наші унітази будуть вбудовувати ДНК-чіпи, які зможуть виявляти пухлини на самому початковому етапі. Потім в організми запускатимуть «чистильників» – спеціальні нано-комп’ютери, які стануть чистити організм від ракових клітин.

Родні Брукс із Массачусетського технологічного університету чекає від нового століття «злиття» з роботами». Він каже, що в майбутньому наші тіла піддадуться радикальним генетичним змінам. А навколо нас усюди будуть розумні людиноподібні роботи. Вони будуть настільки досконалими, що людей і роботів в повсякденному житті буде важко відрізнити один від одного. Та й самі люди стануть частково кіборгами. «Теорія Дарвіна перестане працювати, межі між біологією і кібернетикою будуть розмиті», – говорить учений.

Чи потрібно нам таке високотехнологічне майбутнє? З іншого боку, колись люди боялися і кіно, і паровозів, і автомобілів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button