Всесвіт

Яким може бути життя на супутнику Юпітера?

Європа — один з галілеєвих супутників Юпітера, що обертається на досить близькій до планети-гіганта орбіті. Вчені вже досить довго сперечаються з приводу наявності якогось інопланетного життя під товстим шаром льоду цього невеликого місяця, адже всебічні спостереження за допомогою телескопів і космічних апаратів, які пролітають повз супутник показали, що під поверхнею Європи може ховатися глобальний океан, незамерзаючий завдяки гравітаційному впливу його масивного сусіда по Сонячній системі. Однак якщо наступні місії дійсно зможуть виявити життя в океані Європи, то якою саме вона може опинитися?

Какой может быть жизнь на спутнике Юпитера?
На крижаному супутнику Юпітера можливе існування життя

Яким може бути життя на Європі?

Моніка Грейді, ректор Ліверпульського університету у Великобританії, впевнена, що на супутнику Юпітера Європі, ймовірно, є розвинене інопланетне життя. До такої думки спеціалістка прийшла після аналізу шансів на появу багатоклітинного життя у відмінних одне від одного середовищах, повідомляє портал futurism.com. Так, відповідно до її теорії, життя на Європі може бути навіть більш розвиненим, ніж життя на Марсі, де дослідниця сподівається виявити хоча б найпростіші бактерії. Завдяки наявності на Європі теплого підлідного океану, умови життя на супутнику Юпітера можуть виявитися набагато більш комфортними у порівнянні з марсіанськими, що може забезпечити кращу виживаність різних видів бактерій. Крім того, можливість доступу до органічних речовин, що піднімаються з надр супутника, може надати величезний вплив на еволюційні процеси, що проходять усередині далекого місяця. Якщо це так, майбутніх земних колоністів по прибуттю цілком може очікувати зустріч з набагато більш високими формами життя, ніж це могло очікуватися раніше. Так, розум деяких гіпотетичних мешканців Європи цілком може відповідати, наприклад, рівнем кальмара або восьминога.

Грейді вважає, що подібні істоти можуть цілком комфортно жити в океанах під твердою оболонкою льоду товщиною до 25 кілометрів навіть не здогадуючись про те, що відбувається на поверхні надзвичайно холодного місяця Юпітера. Разом з тим, фахівець підкреслює, що навряд чи подібні людині форми життя можуть з’явитися в околицях Юпітера: відсутність світла у багатокілометрових океанічних глибинах укупі з колосальним тиском крижаної товщі навряд чи зроблять проживання людиноподібної істоти на Європі комфортним.

Какой может быть жизнь на спутнике Юпитера?
Кальмари вважаються одними з найрозумніших тварин на Землі. Можливо, подібні їм організми мешкають і під льодами Європи?

Хай там як, вчені вже давно підозрювали про можливість існування життя в глибинах крижаного супутника. Для того, щоб пролити світло на таємничі процеси, що відбуваються під поверхнею Європи, світові космічні агентства вже зараз працюють над амбітними планами щодо створення автоматизованих пристроїв, здатних до виявлення інопланетного життя. Щобільше, в серпні 2019 року НАСА офіційно заявило про завершення створення цілого ряду проєктів, спрямованих на пошук органіки в околицях Юпітера. Так, однією з найбільш цікавих і масштабних місій вже в найближчі роки може стати проєкт космічного корабля “Європа Кліпер”, який буде шукати докази життя на галілеєвих супутників. Відомо, що безпілотний апарат повинен бути відправлений до Європи не пізніше 2023 року, а час його польоту до околиць Юпітера повинно зайняти близько 6 років.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button