Головна / Всесвіт / Нічні зміни в атмосфері Марса можуть розкрити таємницю утворення метану

Нічні зміни в атмосфері Марса можуть розкрити таємницю утворення метану

Нічні зміни атмосфери Червоної планети можуть пояснити таємницю походження метану на Марсі, вважають вчені. При впливі сонячного світла гази поводяться по-різному.

Згідно зі спостереженнями Йоркського університету в Канаді, загадка марсіанського метану може частково пояснюватися особливостями атмосфери планети. Як відомо, у сезонному циклі кількість газу коливається. Активне виробництво і руйнування метану може бути пов’язано з життєдіяльністю бактерій. Хоча знайти його в атмосфері неможливо, у поверхні кратера Гейла апарат Curiosity фіксує присутність метану.

Дані Марсохода привели вчених до висновку, що вночі та вдень гази в атмосфері планети змішуються неоднаково. Нагрівання сонячним світлом створює конвекції потоки. Вночі ж процеси приходять в стан спокою, а метан затримується біля поверхні.

За останніми розрахунками, з постійною швидкістю газ виділяє площа Марса величиною не більше 27 тисяч кв. км. Також теорія про атмосферне перемішування ніяк не пояснює аномальні сплески метану, які періодично фіксуються науковими фахівцями.