Різне

Який матрас краще вибрати

Без чого спати незручно і жорстко? Звичайно ж, без матраца. Це потрібна і незамінна річ в будинку. Раніше у вас не виникало питання: який матрас краще вибрати – продавали тільки ватні, або заповнені шерстю тварин (верблюдів, вівців). З часом ватні матраци ставали грудкуватими, і кожна грудочка намагалася перешкодити сплячому. Матраци, набиті шерстю, поширювали неприємний запах вовни на все приміщення. Були й перини з пуху і пера птахів), навіть у спадок передавалися. Але хто спав на перині, той знає, що на них незручно спати: жарко, душно, хоч і м’яко, провалюєшся в перину і не відразу встанеш з неї. До того ж, догляд за периною (просушити і збити перину) заняття нудне та й нелегка.

Який матрас краще вибрати
У сучасному магазині вибрати матрац складно – очі розбігаються від достатку моделей. Цей пружинний хороший, а ось той, безпружинний, ще кращий. А може купити надувний? Все-таки, який матрац краще вибрати? Давайте розбиратися, називаючи переваги і недоліки сучасних моделей матраців.

Пружинні моделі розрізняються пружинними блоками, серед яких існують два варіанти – залежні і незалежні пружинні блоки.

Пружинний залежний блок – це коли одна пружина зчеплена з сусідніми пружинами, так звана «боннель» – пружини безперервного плетіння, досить давно і часто використовується в конструкції пружинних блоків. При натисканні на одну пружину спрацьовують в тій чи іншій мірі інші, що знижує ортопедичний ефект – повторити форму людського тіла неможливо. До переваг таких матраців відносяться здатність витримати значні навантаження, забезпечення хорошої вентиляції, прийнятна ціна.

Незалежний пружинний блок – в ньому кожна пружина знаходиться в окремому чохлі і працює самостійно, незалежно від інших, розташованих поруч. Є матраци, де один квадратний метр вміщує 200 пружин, в інших матрацах пружин ще більше – до 1200 пружин на таку ж площу. Більше пружин мають значний ортопедичний ефект: матрац підлаштовується під контури лежачої на ньому людини. На такому матраці можна повністю розслабитися, прийнявши зручну позу. Якість сну висока. Проснувшийся людина встає з такого матраца повноцінно відпочившою. Недолік один – висока вартість.

Матраци безпружинних моделей в асконе роблять з різних моноблоків: вати, льону, верблюжої вовни або кінського волоса, кокосової койри (волокна), штучного або натурального латексу. Ортопедичні властивості матраців залежать від обробки сировини і вибраного наповнювача. Якщо для вагітних кокосовий шар з його підвищеною жорсткістю буде в якійсь мірі шкідливим, то для новонароджених такий шар корисний.

Матраци з ватним наповнювачем популярні до цих пір. Якщо матрац наповнений довговолокнистою ватою, то він буде легким, але плоским. Якщо вата коротковолокниста, то матрац вийде пишним, але важким. Для втілення в матраці найкращих якостей – легкості і пишності – застосовують особливу технологію змішування бавовни з різною волокнистістю і якість такого матраца ґарантована до 10 років. До переваг відносять низьку вартість і натуральність наповнювача, що зручно для облаштування тимчасових спальних місць. До недоліків належать відсутність ортопедичного ефекту і підвищена гігроскопічність вати. У матраці від впитування вологи та поту з’являється грудкуватість (горби і западини), в ньому можуть завестися грибки і кліщі.

Кокосова койра являє собою перероблені волокна кокоса. В основному койра комбінується з іншими наповнювачами матраців (вона надає виробу жорсткість) або є перехідним шаром в матраці між латексом і пружинами в ортопедичних матрацах. Тільки для новонароджених роблять матраци з моноблока койри. До переваг відносять натуральність екологічно чистого матеріалу, довговічність і міцність, гарну здатність пропускати повітря і вологу. Недолік – підвищена жорсткість матеріалу.

Матраци з латексу штучного і натурального – довговічні, витримують високий тиск, що створюється людським тілом, повторюють контури сплячого, що дозволяє хребту прийняти правильне положення, гарантують комфортний відпочинок. Наскрізні отвори по всій площі матраца забезпечують достатній тепло- і вологообмін, сприяють вентиляції виробу. Натуральний латекс гіпоалергенний (його готують методом спінювання і затвердіння соку гевеї), але дорогий. Якісний штучний латекс більш міцний і набагато дешевший.

Шанувальники матеріалів природного походження вибирають матраци з наповнювачем з шерсті (овечої, верблюжої) або з кінського волосу. До переваг таких наповнювачів відносять хорошу вентиляцію і гігроскопічність. Недоліки – висока алергенність, низький ортопедичний ефект, розмноження хвороботворних організмів, скочування наповнювача в грудки.

Який матрац краще вибрати з інших видів, які у них переваги і недоліки?

Надувні матраци практичні: це запасна тимчасова спальне місце на всякий випадок: приїзд гостей, переїзд або відпочинок на природі. Матрац компактний для зберігання і мобільний для застосування, доступний за ціною. До недоліків відносять непропускність повітря і з цієї причини скупчення вологи на поверхні матраца, при активному використанні схильність до зношування матеріалу і утворення мікротріщин, пропускають повітря зсередини матраца.

Водні матраци володіють найвищими ортопедичними властивостями, рекомендуються використовувати людям з проблемами спини: хребет на такому матраці розслабляється повністю. Електричний підігрів покращує комфорт для сплячого. Недоліки: висока вартість, заміна води через 2-3 роки, вага (до 500 кг) виключає часту перестановку спального місця, підвищена вологість ліжка через конденсат вологи, необхідність адаптації організму (спочатку матрац дуже незручний).

Гелієві матраци – найкращий варіант для моделювання тривимірної площини: він здатний прогинатися вгору- вниз, вліво-вправо, вперед-назад. Ця властивість зумовила застосування гелієвих матраців в медицині – під час тривалих операцій або в післяопераційний період. Такі матраци зручні для лежачих хворих , вони створюють ідеальний комфорт тілу. Недолік – медична спрямованість у застосуванні, невідомість для широкого кола людей.

Протипролежневі матраци – вони створені для післяопераційних або лежачих хворих. У такій моделі матраца тиск одних частин тіла перерозподіляється на інші за рахунок зміни матрацом форми при нагнітанні повітря в різні камери. Це сприяє кращій циркуляції крові і насичення киснем шкіри. Перевага: запобігання пролежнів, виключає появу кліщів. Недолік: висока вартість, низька мобільність, необхідність використання інструкції.

Повітряні матраци застосовують найчастіше як засіб лікування, яке доповнює основний курс лікування. Вага людини розподілена рівномірно по всій поверхні матраца. Спеціальний компресор підтримує постійний тиск всередині матраца і це ґарантує пацієнтові ортопедичний ефект. Це – переваги такої моделі. До недоліків відносять шум компресора, що не дає заснути, великі габарити виробу, парниковий ефект гумового покриття.

Розглядати варіант відповідної моделі матраца потрібно після визначення основного призначення матраца. Який матрац краще вибрати визначить зважування всіх переваг і недоліків тієї чи іншої моделі, на якій належить відпочивати і здопомогою сну відновлювати силу організму не одну ніч.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button