Земля

Японські вчені знайшли підводний вулкан, якому 3 млн років

Група японських учених знайшла підводний дрібнозернистий вулкан віком близько 3 млн років. Його виявили в одній з найдавніших частин Тихоокеанської плити.

Виверження лужної магми можуть утворювати невеликі вулкани на океанічних плитах. Перші подібні вулкани в 2006 році виявили у Японського жолоба — океанічної западини на заході Тихого океану, на схід від острова Хонсю. Тепер дослідники відкрили новий вулкан, який з’явився приблизно 3 млн років тому. Він розташований поруч з островом Мінаміторі в північно-західній частині Тихого океану.

«Це невеликі вулкани, які виникають уздовж тріщин, що утворюються на підставі тектонічних плит, — зазначає Наото Хірано з Центру досліджень Північно-Східної Азії. — По мірі того, як тектонічні плити занурюються у верхню мантію Землі, виникають тріщини, в яких плита починає згинатися, викликаючи виверження цих вулканів».

Магма в цьому випадку вивергається безпосередньо з астеносфери — верхньої частини мантії, яка керує рухом тектонічних плит. Дослідники відзначили, що вивчення дрібнозернистих вулканів може дати більше інформації про астеносферу, даючи вченим більш глибоке розуміння тектоніки плит, видів порід, які існують там, і процесу плавлення під тектонічними плитами.

 

«Відкриття нового вулкана надає нам прекрасну можливість для подальшого вивчення цієї області. Однак для отримання більш розлогих знань ми сподіваємося відкрити ще кілька схожих вулканів у 2020 році», — відзначили дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button