Земля

Унікальна знахідка: обручку невідомої королівської родини знайшли в Данії

Червоний камінь на золотому кільці підказало вченим, кому воно належало.

Шукач скарбів виявив у Данії рідкісне золоте кільце, яке, можливо, належало раніше невідомій королівській родині, пов’язаній з Французьким Королівством.

Згідно з перекладеною заявою, Ларс Нільсен виявив велику, багато прикрашену золоту каблучку з червоним напівдорогоцінним каменем під час дослідження Еммерлєва, у Південній Ютландії, Данія. Кільце датується V чи VI століттям.

«Така унікальна і єдина у своєму роді знахідка абсолютно сюрреалістична», — говориться в заяві.

Дослідники з Національного музею Данії заявили, що цей ювелірний виріб має велике «історичне значення». Можливо, вона належала місцевій королівській родині, пов’язаній із Меровінгами. Це династія франкських королів, які правили частинами території сучасної Франції, Бельгії та Німеччини у V та VIII століттях.

«Золоте кільце не тільки допомогло нам дізнатися про існування можливої нової князівської родини в Еммерлеві, а й з’єднує регіон з одним із найбільших центрів сили Європи у залізному віці», — розповіла Кірстін Поммергор, археолог та куратор Національного музею Данії. Вона вважає, що золота каблучка належала жінці, швидше за все, дочці принца. Вона була одружена з принцом з Еммерлєва. «Золото зазвичай вважається дипломатичним подарунком, і ми знаємо, що люди укладали угоди, використовуючи шлюб», — додала вона.

Червоний камінь кільця також допоміг більше дізнатися про власницю. Подібні мінерали — добре відомі символи влади у скандинавських країнах.

Можливо, князівська родина Еммерлєва контролювала територію між Рібе, містом у Південно-Західній Ютландії та Хедебю, датським торговим поселенням епохи вікінгів на території нинішньої Німеччини, забезпечуючи торгівлю в цьому районі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button