Здоров'я

Японський чай матчу ефективно бореться з тривожністю

Група японських фахівців університету Кумамото довели цілющу властивість популярного в Японії чаю матчу або маття (Matcha), який давно використовується в лікувальних цілях. Напій, як показало дослідження, знижує тривожність.

Матче – тонкоподрібнений порошок молодих листя з кущів зеленого чаю Camellia sinensis. В Японії рослина з давніх часів використовували для запобігання шкірних захворювань та ожиріння, а також як засіб для розслаблення. Дослідники перевірили дію рослини, додаючи в їжу лабораторним мишам його порошок або екстракт. Гризунів запустили в складний лабіринт, який представляє собою піднесену вузьку платформу у формі плюса з двома стінками, які забезпечують безпеку піддослідним. Фахівці використовували тест на сполох, очікуючи, що тварини стануть ховатися в «замурованих» зонах.

В ході дослідження з’ясувалося, після вживання порошку Matcha занепокоєння мишей зменшилося. Заспокійливий ефект даного засобу, на думку вчених, обумовлений механізмами, що активують рецептори дофаміну D1 та серотоніну 5-HT 1A, тісно пов’язані з тривожною поведінкою. Екстракт, отриманий з використанням 80% етанолу, надавав більш сильну анксіолітичну дію, ніж препарат на основі гарячої води. Співавтор роботи доктор Юкі Кураучі зазначив, необхідні подальші епідеміологічні дослідження, але вже на цьому етапі доведена користь чаю матчу для організму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button