Технології

Вугільний порошок – дешевий спосіб виробництва водню

Команда учених під керівництвом Ікуко Акімото(Ikuko Akimoto) знайшла недорогий спосіб виробництва водню з води. Для цього не потрібно дорогі каталізатори, а потрібний лише порошок деревного вугілля. Подробиці нової розробки опубліковані у виданні Journal of Physical Chemistry C.

Дешевий спосіб виробництва водню з води є єдиною невирішеною проблемою на шляху до так званої водневої економіки, яка забезпечує енергетичні потреби за допомогою екологічно чистого водневого палива. На жаль, усі існуючі і освоєні промисловістю способи отримання водню з води або енерговитратний, або вимагають застосування дорогих каталізаторів, таких як платина.

Таким чином, поки що водень на порядки дорожчий за нафтове паливо, і воднева енергетика залишається справою невизначеного майбутнього.

Можливо, ученим нарешті вдалося розв’язати цю проблему. Нова методика виробництва водню в корені відрізняється від усіх існуючих. Для виробництва водню вона використовує розчинений у воді порошок високоякісного деревного вугілля або інших форм вуглецю. Цей порошок опромінюється наносекундними лазерними імпульсами, які допомагають розщепнути молекули води і вивільнити корисний водень.

Нова методика дозволяє робити водень при кімнатній температурі без дорогих каталізаторів і електродів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button