Земля

Яскравість Землі знизилася через зміни клімату

Як показало дослідження вчених з США та Іспанії, потепління океанської води призвело до того, що наша планета стала більш «тьмяною».

Яскравість Землі знизилася через зміни клімату

Робота опублікована в журналі Geophysical Research Letters. Коефіцієнт відбиття Землі — фундаментальний кліматичний параметр. Його і виміряли вчені з Технологічного інституту Нью-Джерсі (США) та Інституту астрофізики Канарських островів (Іспанія) за допомогою сонячної обсерваторії Big Bear за період з 1998 по 2017 рік.

При цьому вони використовували сучасні фотометричні методи, щоб точно визначити щоденні, місячні, сезонні, річні та десятирічні зміни земного альбедо.

Згідно з цими даними, Земля сьогодні показує приблизно на пів вата менше світла на квадратний метр, ніж 20 років тому. Причому більша частина падіння яскравості припадає на останні три роки. Таким чином, наша планета відбиває сьогодні близько 30 відсотків падаючого на неї сонячного світла.

Середнє річне альбедо Землі в 1998-2017 рр., виражене у ватах на квадратний метр / ©phys.org

Треба сказати, що на яскравість планети впливають два фактори: її власна відбивна здатність і світло зірки. Періодичні зміни яскравості Сонця, за словами вчених, не корелюють зі зменшенням альбедо Землі. Таким чином, дослідники прийшли до логічного висновку, що зміни викликані земними процесами.

Згідно з супутниковими вимірами, в останні роки відбулося скорочення яскравих відображаючих низько лежачих хмар над східною частиною Тихого океану. І це та ж область, що біля західного узбережжя Північної й Південної Америки, де зафіксовано підвищення температури поверхні океану через зміни клімату (так зване Тихоокеанське десятирічне коливання). Тому вчені пов’язують стан альбедо Землі з антропогенним впливом.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button