Технології

Учені створили новий матеріал для захисту МКС

Численні фрагменти, що знаходяться на орбіті Землі, представляють серйозну небезпеку для МКС і астронавтів. Щоб убезпечити їх від зіткнень з подібними фрагментами, зараз розробляються нові матеріали, з яких можна буде виготовляти захист для майбутньої орбітальної станції. Серед них – FML (fiber metal laminate), що представляє собою кілька тонких металевих шарів, скріплених композитним матеріалом.

В даний час об’єкти діаметром від 5 см до 1 метра регулярно відслідковуються NASA і ESA, проте менші за розміром фрагменти залишаються непоміченими. Зіткнення таких шматків з космічним апаратом може призвести до ефекту Кесслера і непридатності ближнього космосу для практичного використання.

Для того, щоб дізнатися, як новий матеріал зможе протистояти таким уламкам, фахівці з Європейського космічного агентства провели експеримент. Вони вистрілили алюмінієвим снарядом діаметром 2,8 мм із спеціальної газової гармати, встановленої в німецькому Інституті Фраунгофера, і записали все на високошвидкісну камеру. Куля мала швидкість 7 км/с. Вчені випробовували кілька різновидів FML, виготовлених компанією GTM Structures.

Як видно на фото, алюмінієва куля пробила захист, але перетворилася на крихітні фрагменти, які зможе зловити другий шар захисту космічного апарату.

Наступним кроком, як заявляють учені, стане випробування нового матеріалу на орбіті, зокрема, на малих супутниках CubeSat.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button