Технології

Інженери з MIT створили дешевий пристрій для уловлювання вуглекислого газу

Уловлювання вуглекислого газу з труб заводів або повітря — єдиний спосіб запобігти найбільш катастрофічним наслідкам зміни клімату. Інженери з MIT створили пристрій для цього, він виявився набагато менш енергоємним і дорогим, ніж сучасні технології.

Пристрій поглинає вуглекислий газ з повітря, що проходить над електродами приладу. Його можна масштабувати або зробити невеликим, в залежності від потреб. На відміну від сучасних технологій уловлювання вуглецю, він може використовуватися для очищення від вуглекислого газу на заводах і електростанціях або витягати його з атмосфери, де газ присутній на більш низьких рівнях.

Нинішні методи поглинання вуглекислого газу зазвичай використовують водянисті розчини аміна або тверді сорбційні матеріали, але вони вимагають багато енергії. Крім того, технологія не працює при більш низьких концентраціях вуглекислого газу в повітрі. Кілька компаній вже розробили комерційні установки, що використовують спеціальні фільтри для всмоктування вуглекислого газу з повітря, але фільтри повинні нагріватися для повторного використання.

Нова система MIT використовує тільки електроенергію, тому вона може працювати на поновлюваних джерелах. Пристрій містить два тонких, гнучких електродних листа, покритих двома різними хімічними сполуками. Під час зарядки одне із з’єднань — поліантрахінон, вступає в реакцію з вуглекислим газом та інтегрує його в електрод. При скиданні вивільняється вуглекислий газ і хінон.

 

Як тільки електрод буде насичений, пристрій переведеться в режим розряджання, а вуглекислий газ можна буде стиснути для зберігання або використання у виробництві палива та інших хімічних речовин. В іншому режимі два окремих блоки можуть працювати для безперервного видалення вуглекислого газу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button