Всесвіт

«Вебб» показав області зореутворення в центрі спіральної галактики (фото)

Астрофізики використовували космічний телескоп для вивчення галактики NGC 5068. Знімки «Джеймс Вебба» публікує НАСА.

Дослідники опублікували результати спостереження за центральною областю спіральної галактики з перемичкою NGC 5068. Комбіноване зображення, отримане з використанням різних приладів космічного телескопа «Джеймс Вебб», допоможе астрофізикам дізнатися більше про народження нових зірок.

Комбіноване зображення центральної області спіральної області галактики з перемичкою NGC 5068. Центр галактики (перемичка  в лівому верхньому кутку. Зображення: ESA / Webb, NASA & CSA, J. Lee and the PHANGS-JWST Team

NGC 5068 — спіральна галактика з перемичкою, розташована приблизно в 20 млн світлових років від Землі. На знімках, отриманих космічним телескопом, видно центральну область цієї галактики, що оточує перемичку (яскрава «смуга» в лівому верхньому кутку знімків).

Центр спіральної області галактики з перемичкою NGC 5068: в середньому (зверху) і ближньому (знизу) інфрачервоному діапазоні. Зображення MIRI і NIRCam: ESA / Webb, NASA & CSA, J. Lee and the PHANGS-JWST Team

Для спостереження дослідники використовували дані, отримані від двох інструментів телескопа «Джеймс Вебб»: MIRI (прилад середнього інфрачервоного діапазону) і NIRCam (камера ближнього інфрачервоного діапазону). В середньому інфрачервоному діапазоні на знімку MIRI видно курна структура NGC 5068 і світяться газові бульбашки, що містять новоутворені зоряні скупчення.

Камера NIRCam дозволяє астрономам дивитися крізь газ і пил, показуючи молоді енергійні зірки. На знімку, отриманому в ближньому інфрачервоному діапазоні, можна побачити безліч масивних зоряних скупчень галактики, а також палаючі червоним хмари газу, освітлені молодими зірками всередині.

Галактика NGC 5068

Завдяки своїй здатності дивитися крізь газ і пил, що оточують новонароджені зірки, «Вебб» особливо добре підходить для вивчення процесів, які керують зореутворенням. Ці спостереження цінні для дослідників: зореутворення лежить в основі багатьох областей астрономії — від фізики розрідженій плазми до еволюції галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button