Всесвіт

Не зірка і не планета: знайдені незвичайні небесні тіла, ровесники Сонячної системи

Вчені з Лабораторії реактивного руху знайшли коричневий карлик, якому дали прізвисько «Нещасний випадок». Він став першим представником надстарих коричневих карликів, про які раніше не знали.

Про коричневих карликів астрономи знали й раніше – це об’єкти, які не можна віднести ні до зірок, ні до планет. Вони формуються як зірки, але у них недостатньо маси, щоб почати ядерний синтез – процес, який змушує зірки сяяти.

Астрономи вважали, що вони добре знають коричневі карлики, поки не відкрили об’єкт на прізвисько «Нещасний випадок». Нетиповий коричневий карлик виявили абсолютно випадково: його не зафіксували під час звичайних досліджень, через те, що він не був схожий ні на один з 2 000 раніше відкритих коричневих карликів Сонячної системи.

Зазвичай коричневі карлики остигають, і їх яскравість починає змінюватися. Але у «Нещасного випадку» типові довжини хвиль були слабкими, а значить, об’єкт був дуже холодним і старим. Його приблизний вік – від 10 до 13 млрд років, це приблизно у два рази більше, ніж звичайний середній вік коричневого карлика. Відстань до об’єкта – близько 50 світлових років.

Це означає, що «Нещасний випадок» утворився, коли наша галактика була набагато молодше і мала інший хімічний склад. На момент його формування в Сонячній системі майже не було вуглецю: це означає, що зараз в атмосфері надстарого коричневого карлика дуже мало метану.

Якщо це так, то, на думку авторів, в нашій галактиці повинно бути набагато більше древніх об’єктів. Для цього астрономам потрібно змінити підходи до їх пошуку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button