Наука

Сушарки для нігтів можуть викликати рак: через них клітини мутують

Вплив УФ-випромінювання, використовуваного для сушіння гель-лаку, призводить до смерті окремих клітин, а в інших викликає мутації, характерні для раку шкіри. Результати дослідження описані в журналі Nature Communications.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що регулярне використання машин для сушіння гелевого манікюру пошкоджує клітини людини. Ультрафіолетове випромінювання в таких пристроях руйнує ДНК, призводить до загибелі клітин і онкогенних мутацій.

Вчені вивчили вплив УФ-випромінювання з довжиною хвилі від 340 до 395 нм на різні типи клітин: кератиноцити шкіри дорослої людини, фібробласти крайньої плоті людини і ембріональні фібробласти миші. Світло з такою довжиною хвилі застосовується в манікюрних пристроях для затвердіння матеріалів покриття.

Дослідження показало, що навіть один 20-хвилинний сеанс призводить до загибелі від 20% до 30% клітин in vitro (у чашці Петрі). Три процедури протягом трьох днів викликали загибель 65-70% клітин для всіх типів досліджуваних тканин. Вплив УФ-світла також спричинив пошкодження мітохондрій та ДНК у решті клітин та призвів до мутацій, характерних для раку шкіри.

Хоча попередні дослідження показали канцерогенний вплив УФ-випромінювання в солярії, досі ніхто не вивчав наслідки застосування апаратів для сушіння гель-лаку, кажуть вчені. Ці пристрої працюють з випромінюванням на різних довжинах хвиль (280-400 нм в солярії), але ефекти в цілому збігаються.

Автори роботи відзначають, що, хоча експерименти in vitro показують шкідливий вплив на клітини регулярного використання апаратів для сушіння лаку, необхідні додаткові дослідження, щоб зрозуміти, як ці ефекти проявляються в організмі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button