Земля

Йеллостоун – показники темпів активності кальдери продовжують рости

В останні тижні сейсмограф, встановлений зоні впливу вулкана Йеллостоун знову почав фіксувати збільшенні активності. У Каліфорнії сталося 2 землетруси.

21-05-15-foto-600x450-1

В останні декілька років розмови кореспондентів ЗМІ та вчених не раз фокусувалися на поведінці Єллоустоунського супервулкана. Це не дивно, адже трагедія, яка може статися в разі виверження, набуде масштаб ще не бачений людством. Рік тому вулкан перебував на межі виверження. Причому показники темпів активності кальдери продовжують рости.

Читайте також: 

В останні тижні – з початку травня місяця, сейсмограф, встановлений в небезпечній зоні почав знову фіксувати збільшення активності верхнього резервуара магми. Крім того, помітно посилилася сейсмічна активність кальдери Лонг-Веллі, що проявилося двома землетрусами в містах Каліфорнії (поряд з Лос-Анжелесом і недалеко від Сан-Франциско). У зоні великої вулканічної кальдери підземні поштовхи різної сили спостерігаються практично щодня.

Єллоустоунський вулкан останній раз був активний майже 650 млн років тому. Статистика стверджує, що велетень проявляє свою активність кожні 600 млн років. Парк Йеллоустоун – перший в світі біосферний заповідник, об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО, знаходиться в США на території штатів Вайомінг, Монтана та Айдахо. Він знаменитий на весь світ своїми гейзерами.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button