Земля

Європу очікують десятиліття холодних зим

Протягом найближчих десятиліть зими в Європі будуть суворими, повідомляє Bloomberg з посиланням на дослідження японських учених.

04-11-14-foto-cikavosti550x314-1

Згідно з даними японських вчених інтенсивне танення арктичних льодів стало причиною частих суворих зим в Європі і Азії. Група вчених з Токійського університету під керівництвом Масато Морі оцінила вплив арктичного льоду на атмосферу за останні 34 роки, в результаті чого з’ясувалося, що танення арктичних льодів стало причиною зміни циркуляції морських течій і потоків повітря.

[ads2] Вчені також вдалося створити модель, яка дозволяє спрогнозувати погоду в найближчі десятиліття. Результати моделювання свідчать, що в найближчі десятиліття суворі зими в Євразії будуть встановлюватися в два рази частіше, ніж зазвичай. Подібний ефект, коли глобальне потепління стає причиною встановлення більш холодної температури в регіоні, пов’язаний з тим, що танення льодів спровокувало надходження холодного арктичного повітря у великих обсягах.

Читайте також: Більшість людей важко переносять зиму

Необхідно відзначити, що “холодна зима” стала одним з ключових факторів ризику при проведенні стрес-тестів Єврокомісією на готовність європейських країн до відключення російського газу взимку 2014. Наприклад, двотижневі заморозки стануть причиною дефіциту газу в межах 10% і в країнах Центральної і Західної Європи (Австрія, Чехія, Німеччина, Італія, Словаччина), якщо європейські держави проявлять солідарність в поділі тягаря недопоставок. Якщо кооперації не буде, Західна і Центральна Європа не відчують на собі ніяких проблем, зате важче доведеться Польщі та Балканам.

Натхнення: news.finance.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button